Politycy nie zabijajcie polskich mediów

05.07.2024 13:00 7 TS/KPP Wejherowo

Zainwestował 'na giełdzie'. 74-latek stracił pieniądze. Oszustwo na blika

74-latek z powiatu wejherowskiego padł ofiarą oszustów. Mężczyzna dał się przekonać do zainwestowania pieniędzy 'na giełdzie walutowej'.

O oszustwie poinformowani zostali policjanci.

Z ustaleń policjantów wynikało, że z seniorem telefonicznie skontaktował się oszust i zaproponował życiową inwestycję na giełdzie walutowej, opowiadając o dużym zysku. Mężczyzna uwierzył oszustowi i na jego prośbę przekazał mu kilka kodów blik - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Okazało się, że to nie była inwestycja, a kradzież prawie 10 tys. zł.

Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustwami i apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami, które nagle proponują nam lukratywne inwestycje.

Należy pamiętać, że takie oferty najczęściej pochodzą od oszustów, a ich celem jest wyłudzenie pieniędzy - apelują stróże prawa i przypominają:

  • Nie instaluj żadnych aplikacji na telefonie ani komputerze.

  • Nie ufaj obietnicom szybkiego zysku: Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak "łatwe pieniądze". Oszuści często obiecują nierealne zyski, aby skłonić ofiary do zainwestowania.

  • Sprawdź legalność firmy: Zanim zainwestujesz jakiekolwiek pieniądze, upewnij się, że firma, z którą masz do czynienia, jest legalnie zarejestrowana i posiada odpowiednie licencje.

  • Nigdy nie podawaj kodów BLIK: Kody BLIK służą do zatwierdzania transakcji. Nigdy nie podawaj ich osobom motoryce nie znasz a także ,komu nie ufasz.

  • W razie wątpliwości skontaktuj się z policją: Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do legalności firmy lub inwestycji, skontaktuj się z Policją.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...