Politycy nie zabijajcie polskich mediów

04.07.2024 14:05 4 PM

Nie dopuścili do rozprzestrzeniania się ognia. Dostali nagrodę za bohaterską postawę

Fot. KPP Wejherowo

Zobaczyli dym wydobywający się z budynku i natychmiast ruszyli na pomoc. Ich szybka reakcja sprawiła, że ogień się nie rozprzestrzenił. Bohaterscy policjanci zostali nagrodzeni za swój czyn przez wejherowskiego starostę.

W czwartek (4 lipca) w starostwie powiatowym wyróżnieni zostali wejherowscy policjanci, z uwagi na ich bohaterską postawę, odwagę i skuteczne podjęcie działań podczas pożaru budynku wielorodzinnego.

Starosta wejherowski Marcin Kaczmarek pogratulował dwóm funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie - st. post. Klaudii Thiel i st. post. Krzysztofowi Dawidowskiemu, którzy wykazali się bohaterską postawą i odwagą podczas służby.

Mamy przyjemność gościć dzisiaj policjantów, którzy podczas służby zobaczyli pożar, zdecydowali się na bardzo szybką reakcję, która pozwoliła uchronić mienie i być może życie ludzkie - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Marcin Kaczmarek, starosta wejherowski.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o dymie wydobywającym się z okna budynku przy ulicy Polnej w Wejherowie, udali się na miejsce zdarzenia i jako pierwsi podjęli szybkie i zdecydowane działania, które zapobiegły rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie lokale mieszkalne i przyczyniły się do uratowania mienia oraz ograniczenia strat materialnych.

Udaliśmy się na ulicę Polną, gdzie miało dojść do zadymienia pomieszczenia. Mieszkanie było zakluczone. Zauważyliśmy dym wydobywający się z kuchni. Nasza reakcja wyglądała tak, że założyliśmy dopływ wody - opowiada st. post. Karolina Thiel, Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Natychmiast bez chwili zawahania przystąpiliśmy do ratowania mienia – dodaje st. post. Krzysztof Dawidowski - Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...