Politycy nie zabijajcie polskich mediów

04.07.2024 12:00 5 PM/Szpitale Pomorskie

To pierwszy taki tytuł. Otrzymał go ordynator z wejherowskiego szpitala

Fot. Szpitale Pomorskie

Pierwszy belwederski tytuł profesorski dla specjalisty ze „Szpitali Pomorskich” Dr hab. n.med. Marek Szołkiewicz ordynator Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

24 czerwca br. ukazało się postanowienie Prezydenta RP w sprawie przyznania tytułów profesorskich wybitnym specjalistom z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Wśród osób, które otrzymały tytuł profesora nauk medycznych znalazł się dr hab. n.med. Marek Szołkiewicz. Dla „Szpitali Pomorskich” to wyjątkowa chwila, bowiem prof. Marek Szołkiewicz jest pierwszą osobą, która od czasu połączenia szpitali w 2017 r., uzyskała ten cenny tytuł – poinformowały Szpitale Pomorskie.

Prof. dr hab. Marek Szołkiewicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od 2011 roku jest ordynatorem Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Jest pomysłodawcą i współtwórcą Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń, które od 2022 r. działa w nowoczesnej siedzibie.   Jest autorem wielu prac naukowych opublikowanych w czasopismach medycznych o międzynarodowym zasięgu.

Przez całe swoje zawodowe życie pracował naukowo. Najbardziej zaangażowany był w badania dotyczące zaburzeń metabolizmu nukleotydów purynowych w przewlekłej chorobie nerek, a przede wszystkim w badania nad etiopatogenezą hiperlipidemii towarzyszącej tej chorobie. Wyniki tych badań traktuje jako swoje najważniejsze osiągnięcie naukowe – podają Szpitale Pomorskie.

Jego głównym osiągnięciem na polu organizacyjnym jest budowa Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie, którego byłem pomysłodawcą i współtwórcą.

Razem z zespołem udało się zbudować jednostkę, która ma obecnie charakter ponadregionalny i jest doskonale postrzegana przez okoliczne szpitale, a zakresem oferowanych świadczeń medycznych i ich jakością, nie ustępuje jednostkom uniwersyteckim. To dotychczas największa inwestycja „Szpitali Pomorskich”, bowiem kosztowała blisko 141,7 mln zł. Dzięki niej w szpitalu w Wejherowie w 2022 r. w nowym obiekcie zlokalizowane zostały dwa ważne oddziały: Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej a także Oddział Kardiochirurgii oraz Blok Operacyjny z 7 salami operacyjnymi, Centralna Sterylizatornia i Zakład Patomorfologii oraz Bank Krwi – podają Szpitale Pomorskie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...