Politycy nie zabijajcie polskich mediów

04.07.2024 07:00 0 TS/GOK Luzino

'Kaszubski kosmos' zagości w Luzinie. To będzie wieczór pełen tańca, ognia i muzyki

źródło: GOK w Luzinie

To będzie wyjątkowy wieczór w Luzinie. W najbliższy piątek, 5 lipca 2024 roku, w parku im. Gerarda Labudy odbędzie się 'Kaszubski kosmos'.

To plenerowe widowisko pozwoli widzom zanurzyć się w kaszubskiej duchowości i obrzędowości oraz przybliży postać Józefa Chełmowskiego – wybitnego artysty ludowego, rzeźbiarza, malarza, wynalazcy i filozofa z Brus, często nazywanego kaszubskim Leonardo.

Jego prace, pełne tajemniczych symboli i nawiązań do kaszubskiej mitologii, stanowiły inspirację dla realizatorów spektaklu - zachęca Marcin Kryża z Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

Podczas 'Kaszubskiego kosmosu' wystąpią performerzy: Bogumiła Bęben, Wiktoria Białk, Karol Formela, Marek Hebel, Marcin Kryża, Marcin Krzywański, Monika Leśko-Mikołajczyk, Jan Lewalski, Zuzanna Ławicka, Jaśmina Miętkiewicz, Julia Ostaszewska, Monika Płomin, Artur Podsiedzik, Patryk Rybus, Zuzanna Rychlak, Marcel Rzepka, Maciej Słowik, Karolina Stojowska-Swedrzyńska, Paulina Strojna, Szatan Witkowsk, Krzysztof Wasilewski.

Początek wydarzenia o godz. 22. Wstęp jest bezpłatny.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...