Politycy nie zabijajcie polskich mediów

25.06.2024 07:08 10 PM/KPP Wejherow

Kierowca jechał slalomem. Zauważył go policjant

Zdjęcie ilustracyjne

Policjant ruchu drogowego będący poza służbą zauważył w Kębłowie volkswagena transportera, którego kierowca jechał slalomem. Funkcjonariusz pojechał za mężczyzną. Po chwili nietrzeźwy został zatrzymany. Miał w organizmie około 2 promili alkoholu. Okazało się także że nie posiada uprawnień do kierowania.

W nocy z 23/24 czerwca policjant, który był w czasie poza służbą jadąc w rejonie między Luzinem a Kębłowem zauważył samochód, który jechał slalomem.

Policjant zaczął podążać za tym pojazdem i go obserwować, jednocześnie informując dyżurnego jednostki i wzywając na miejsce policyjny patrol. Do czasu przybycia patrolu, policjant w cywilu kontynuował obserwację nietrzeźwego kierującego. Dzięki jego działaniom, 44-letni obcokrajowiec został zatrzymany przez patrol prewencji. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie około 2 promile alkoholu - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna kierował pojazdem bez uprawnień. Spędził on noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu zostaną wykonane z nim dalsze czynności. Konsekwencje jazdy bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości mogą być surowe.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, a także wysoka grzywna nawet do 30 000 zł. Dodatkowo zostanie zastosowany przez sąd wobec niego zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...