Politycy nie zabijajcie polskich mediów

24.06.2024 15:30 15 PM

Kiedyś ‘szatańska’ linia, teraz 669. Autobus wrócił na trasę

Fot. TTM

Legendarna linia 666 w PKS Gdynia wożąca pasażerów na Hel w ubiegłym roku przeszła do historii. Została zastąpiona innym numerem. Sezonowa linia została ponownie uruchomiona w tym sezonie.

Czym do Helu? Autobusem linii 669 – czytamy na stronie PKS Gdynia.

Od soboty (22 czerwca) przewoźnik rozpoczął sezon letni, a wraz z nim kursowanie rozpoczeły sezonowe linie. Linia 669 kursuje na trasie (Dębki-) Karwia - Hel przez Ostrowo, Jastrzębią Górę, Rozewie, Chłapowo, Władysławowo, Chałupy, Jastarnię oraz Juratę.

Wcześniej linia do Helu miała numer 666. Robiła furorę w Internecie i była bohaterem memów.

W latach ubiegłych nosiła ona numer 666, który budził pewne kontrowersje osób wierzących w cudowne znaczenia cyfr i liczb. Dlatego zapadła decyzja, aby zmienić oznaczenie linii na neutralne 669 – informował w 2023 roku PKS Gdynia.

To nie jedyna trasa wakacyjna, którą uruchomił przewoźnik. Nad morze można dojechać też linią linię 665, która jedzie do Dębek.

Linią 665 od poniedziałku do piątku dojedziecie z Wejherowa do Dębek, a w weekend dalej - do samej Białogóry przez Wielką Piaśnicę, Tyłowo, Sobieńczyce, Glinki, Jeldzino, Krokowę, Goszczyno, Odargowo (w weekendy także przez Żarnowiec, Wierzchucino oraz Słuchowo) – informuje PKS Gdynia.

Z kolei linia 693 dowozi pasażerów na wypoczynek do Nadola, Kopalina, Lubiatowie.

Więcej informacji na stronie www.pksgdynia.pl.

Fot. PKS Gdynia

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...