Politycy nie zabijajcie polskich mediów

23.06.2024 12:10 2 PM/OSP Reda

Rozbudują strażnicę OSP w Redzie

Fot. Czaplińscy-Architekci

"Już niebawem rozpocznie się inwestycja budowlana, która znacznie poprawi nasze warunki lokalowe a także pozwoli na odmłodzenie taboru samochodowego" - informują druhowie z Redy. Rozpoczęło się postepowanie przetargowe.

Urząd Miasta w Redzie w miniony wtorek ogłosił postępowanie przetargowe dotyczące rozbudowy budynku strażnicy OSP w Redzie o halę garażową i stację zespołu ratownictwa medycznego wraz z instalacjami: elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną w Redzie.

Przetarg jest zwieńczeniem kilku lat połączonych starań zarządu OSP oraz Urzędu Miasta. Rozbudowa remizy o dodatkowy pełnowymiarowy garaż umożliwi nam rozpoczęcie starań o zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego od wielu lat brakuje w Redzie. Dotychczasowe używane przez nas garaże z uwagi na swojego ograniczone wymiary nie pozwalają nam na zakup pojazdów obecnie dostępnych na rynku - czytamy na Facebooku OSP Reda.

Przetarg obejmuje, oprócz garażu również rozbudowę budynku o garaż dla Zespołu Ratownictwa Medycznego wraz z zapleczem socjalnym dla Ratowników Medycznych PRM stacjonujących na stacji.

W przyszłości pozwoli to na przeniesienie ZRM stacjonującego na stadionie do naszego budynku co poprawi warunki pracujących ratowników.

Oferty w przetargu można składać można do 3 lipca 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...