Politycy nie zabijajcie polskich mediów

21.06.2024 15:00 8 ACH | MW

Zjednoczył ich sport. 'Pierwsza, duża impreza dedykowana osobom z niepełnosprawnościami'

zdj.: powiat wejherowski

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Wejherowie odbyło się spotkanie sportowo-rekreacyjne „Dzień Sportu”.

Wielkie święto sportu w ośrodku odbyło się po raz pierwszy. Impreza miała również charakter integracyjny, ponieważ do udziału w wydarzeniu zaproszono kilkanaście innych ośrodków z powiatu wejherowskiego, które opiekują się osobami z niepełnosprawnościami.

Aż 11 z nich odpowiedziało pozytywnie na nasze zaproszenie, dzięki czemu gościmy dzisiaj m.in. ośrodki z Gdańska, Pucka, wszystkie placówki z powiatu wejherowskiego – wymienia Joanna Wąsowicz dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie. — Jest to pierwsza, duża impreza dedykowana osobom z niepełnosprawnościami, która ma na celu promowanie aktywności fizycznej, która ma wpływ na kondycję całego organizmu – podkreśla.

Sportowe konkurencje przygotował Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych Apollo.

Konkurencje są dopasowane do możliwości uczestników dzisiejszych zmagań. Przygotowaliśmy tor przeszkód, dźwiganie ciężarów, rowerek powietrzny, wioślarza i drugi tor przeszkód z innymi, ciekawymi zadaniami - wymienia Bartłomiej Szreder – prezes Apolla.

Zmaganiom sportowym kibicował członek zarządu powiatu wejherowskiego Marcin Drewa.

To nie tylko dzień sportu, ale też dzień integracji wielu środowisk, ludzi, mieszkańców miasta i wielu placówek z województwa pomorskiego. To był bardzo dobry pomysł pani dyrektor, aby w jednym miejscu ich wszystkich zjednoczyć – mówi.

Po konkurencjach sportowych nie zabrakło tańców i występów artystycznych.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...