Politycy nie zabijajcie polskich mediów

21.06.2024 11:04 0 PM/TTM

Świętowali sukcesy uczniów. 'Było ciężko'

Fot. Vasyl Kyrnys

W Szkole Podstawowej w Leśniewie odbył się w czwartek (20 czerwca) coroczny Dzień Sukcesów, podczas którego nagrodzono uczniów, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia. Władze szkoły wyróżniły między inny piłkarzy, którzy na zawodach w Głuchołazach zdobyli wicemistrzostwo.

Wakacje coraz bliżej, więc to idealny moment, żeby podsumować miniony rok szkolny. Szkoła Podstawowa w Lesniewie imienia Józefa Dambka co roku organizuje dzień, podczas którego świętuje się sukcesy uczniów.

W tym roku szczególnie celebrowano sukces szkolnych piłkarzy, którzy z 52. Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Dzieci Szkolnej w Głuchołazach przywieźli wicemistrzostwo.

— *Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że drużyna z powiatu puckiego, z SP w Leśniewie zdobyła wicemistrzostwo Polski. Ogromny sukces jak na niedużą szkołę wiejską. Trzeba docenić wkład trenerów i chęć tych młodych chłopaków, żeby grać w piłkę - mówił dla [Twojej Telewizji Morskiej] Tomasz Herrmann, wicestarosta pucki.

Ten sukces został okupiony ciężką pracą, to jest wiele godzin spędzonych na boisku czy hali sportowej - zaznacza Marcin Nikrant – wójt gminy Puck

Jak zaznaczają uczestnicy igrzyska miały wysoki poziom, drużyny przyjechały prawie z całej Polski.

Było ciężko, to były ogólnopolskie finały – zaznacza Krystian Jocz, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Leśniewie.

Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys

Były problemy kadrowe, bo gdy się gra kilka dni bez przerwy mecze to czuje się to w nogach, ale udało się - mówi Kamil, piłkarz, uczeń Szkoły Podstawowej w Leśniewie.

Nie brakowała gratulacji i podziękowań, a także nagród dla piłkarzy, ale wielki aplauz podczas Dnia Sukcesów zebrał również trener drużyny.

Wprowadza świetną atmosferę przed meczem i podbudowuje nas przed meczem – dodaje Kamil.

Nagrody otrzymali także inni uczniowie, którzy podczas minionego roku szkolnego osiągnęli sukcesy.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...