Politycy nie zabijajcie polskich mediów

20.06.2024 13:04 7 PM/SKM Trójmiasto

Zmodernizują kolejny przystanek SKM

Fot. Tomasz Złotoś/SKM Trójmiasto

Jak podaje SKM Trójmiasto w lipcu ma rozpocząć się gruntowna modernizacja przystanku SKM Gdańsk Stocznia. W podobnym czasie Gdańsk planuje zamknięcie oraz remont kładki, która jest jedyną drogą dojścia na SKM Gdańsk Stocznia.

Przebudowa ma się rozpocząć 20 lipca tego roku. Tego dnia zostanie on wyłączony z użytkowania na 6 miesięcy.

W tym czasie bilety Taryfy Pomorskiej, obowiązujące w pociągach PKP SKM i POLREGIO, będą honorowane w pojazdach komunikacji miejskiej na odcinku Gdańsk Politechnika SKM Gdańsk Główny – informuje Tomasz Złotoś z SKM Trójmiasto.

Harmonogram prac przewiduje otwarcie przystanku 20 stycznia 2025 r.

Ale prace na nim będą jeszcze trwały. Modernizacja przystanku ma się zakończyć 14 sierpnia 2025 r. Jeżeli kładka nie będzie jeszcze dostępna, zostanie przygotowane tymczasowe dojście na peron na poziomie gruntu od strony ul. Jana z Kolna – dodaje Tomasz Złotoś.

SKM Gdańsk Stocznia zostanie kompleksowo odnowiony i przystosowany do obsługi osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Z kładki na peron będzie się można dostać windą.

Nowe będą nawierzchnia i krawędzie peronu, który zostanie zadaszony po obu stronach kładki. Wymienione zostaną też szyny oraz sieć trakcyjna. Będą też nowe tzw. wiatrołapy, ławki, przysiadaki itd. - informuje SKM Trójmiasto.

Modernizacja ma kosztować ponad 13 mln zł.

Remont przejdzie także przystanek SKM Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski. Jej koszt to również ponad 13 mln zł.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...