Politycy nie zabijajcie polskich mediów

21.06.2024 12:05 0 ACH /KT/TTM

Pół wieku dla Medyka - za nami obchody jubileuszu szkoły

zdjęcia: powiat wejherowski

Wejherowski Medyk świętował swoje 50. urodziny. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie.

W uroczystościach udział wzięła szkolna społeczność, samorządowcy oraz przyjaciele placówki. Wydarzenie miało miejsce tam, gdzie szkoła początkowo miała swoją siedzibę.

Świętujemy w miejscu, w którym szkoła miała swoją pierwszą siedzibę, także zatoczyliśmy taki piękny krąg, a te 50 lat, można powiedzieć, że minęło jak jeden dzień – mówi dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie Waldemar Skrzynecki.

Historia "Medyka" sięga lat 70-tych, kiedy w Wejherowie istniały dwie szkoły o profilu medycznym: Medyczne Studium Zawodowe oraz Liceum Medyczne. W wyniku coraz większego zainteresowania kierunkiem pielęgniarskim podjęto decyzję o połączeniu tych dwóch szkół, i tak w 1979 r. powstał Zespół Szkół Medycznych.

Szkoła wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę, swoją nazwę, ale to, co najważniejsze, to że ten duch humanizmu w tej szkole zawsze był i mam nadzieję, że nadal będzie – podkreśla dyrektor.

Podczas uroczystości przyznano wyróżnienia i nagrody. Nie zabrakło podsumowań i wspomnień minionych wydarzeń, ale także planów i życzeń na przyszłość.

Oczywiście będziemy reagować na potrzeby rynku i wprowadzać te kierunki, które będą potrzebne. Życzyłbym sobie, aby szkoła nadal się pięknie rozwijała, żebyśmy cieszyli się zainteresowaniem słuchaczy i kształcili dla społeczeństwa – mówi Waldemar Skrzynecki.

Piękna liczba, fajnie, że obchodzą 50 lat i nadal istnieją. Mam nadzieję, że nadal istnieć będą i tego im życzę – zaznacza Marcin Kaczmarek, starosta wejherowski.

Odsłonięto również pamiątkową tablicę, ufundowaną przez absolwentów placówki.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...