Politycy nie zabijajcie polskich mediów

20.06.2024 07:05 8 PM/UM Gdynia

Sezon coraz bliżej. Przygotowują się na plażowe szaleństwo

fot. gdyniasport.pl

Za moment rozpoczną się wakacje, a gdyńskie plaże przygotowują się do rozpoczęcia kolejnego sezonu kąpielowego. Kąpieliska zorganizowane zostaną w czterech dzielnicach.

Już niedługo będziemy mogli cieszyć się słońcem, morzem i mnóstwem atrakcji na plażach w Gdyni pod bezpiecznym okiem ratowników – informuje miasto.

Podobnie, jak miało to miejsce od 1998 roku Gdyńskie Centrum Sportu zorganizuje kąpieliska w czterech dzielnicach. Są to Babie Doły (100 m), Śródmieście (200 m), Redłowo (100 m) i Orłowo (100 m). Sezon rozpocznie się 21 czerwca w piątek (Śródmieście) oraz od 1 lipca w poniedziałek (Babie Doły, Redłowo i Orłowo). Zapraszamy wszystkich miłośników wodnych atrakcji od 9:30-17:30 aż do końca sierpnia – czytamy na oficjalnej stronie miasta – gdynia.pl.

Nad bezpieczeństwem czuwać będzie 31 ratowników z Gdyńskiego Centrum Sportu.

Wyposażeni są w nowoczesny sprzęt, w tym łodzie motorowe, skuter ratowniczy z platformą, pojazdy ATV z przyczepą do ewakuacji oraz deski ratownicze RescueBoard. Na każdej plaży znajduje się również defibrylator AED. Zaleca się kąpiel wyłącznie w miejscach strzeżonych, w pobliżu wież ratowniczych. Warto również pobrać aplikację „Ratunek” i zapamiętać numer ratunkowy nad wodą: 601 100 100 – informuje gdyński urząd miasta.

W tym roku ponownie na wszystkich kąpieliskach pojawią się bojki ratownicze „Pamelki”. Są one dostępne dla plażowiczów na wypadek sytuacji awaryjnych, zwłaszcza poza godzinami pracy ratowników.

Gdyńskie plaże są dostosowane również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na plaży w Śródmieściu dostępny jest wózek kąpielowy umożliwiający transport po piasku i kontakt z wodą. Wózek można zamówić u ratownika w godzinach 9:30-10:30 pod numerem 785 174 737. Specjalne kładki na plażach w Śródmieściu i Orłowie umożliwiają osobom na wózkach inwalidzkich dotarcie bezpośrednio nad wodę.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...