Politycy nie zabijajcie polskich mediów

18.06.2024 15:30 56 Mieszko Weltrowski/PM/TTM

Burzliwa sesja w Wejherowie. Trwała do północy

Fot. Vasyl Kyrnys

W poniedziałek (17 czerwca) odbyła się Sesja Rady Miasta Wejherowa. Podczas wielogodzinnej dyskusji podjęto szereg uchwał, które dotyczą nie tylko bieżącego funkcjonowania miasta, ale także jego reprezentacji na zewnątrz. Sesja trwała do nocy, większość uchwał wywoływała emocjonującą dyskusję.

Większość w radzie miasta ma obecnie klub Koalicji Obywatelskiej oraz radni, którzy startowali w wyborach samorządowych z komitetu - Sprawiedliwość dla Wejherowian - łącznie 11 radnych. Klub Wolę Wejherowo, z którego kandydował również prezydent Krzysztof Hildebrandt, ma 10 radnych. Do wyborów klub prezydenta miał tak zwaną większość w radzie - teraz to się zmieniło. Zmian jest jednak więcej, bo rządzący radni zmieniają statut, czy dokonują zmian w reprezentacji miasta w związkach i stowarzyszeniach.

Wczorajsza sesja Rady miasta Wejherowa została zwołana na wniosek przewodniczącego rady.

Dzisiaj odbywa się pierwsza sesja zwyczajna rady miasta. Zwyczajowo na sesji czerwcowej jest absolutorium, ale już było przyjęte 30 kwietna. Dzisiaj są uchwały robocze. Zaplanowany porządek obrad dotyczy zmian w budżecie – mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Arkadiusz Szczygieł, przewodniczący Rady Miasta Wejherowa.

Mowa tu przede wszystkim o rozdysponowaniu ponad miliona złotych dodatkowych środków.

Są tu bardzo ważne dwa punkty – cyberbezpieczna gmina, tam jest prawie 860 tys. zł z Unii Europejskiej i 100 tys. przeznaczone na półkolonie dla naszych mieszkańców. Okazało się, że półkolonie stały się teraz atrakcyjne i wielu mieszkańców chce z tego skorzystać - zaznacza Bogusław Suwara, sekretarz Wejherowa.

Podczas sesji, która okazała się bardzo burzliwa i trwała przez wiele godzin, większościowi radni Koalicji Obywatelskiej i Sprawiedliwość dla Wejherowian, zdecydowali także o zmianach w statucie miasta, które dotyczą sposobu prowadzenia sesji rady miasta. Podjęto także uchwałę o jednoczesnej kontroli we wszystkich miejskich instytucjach, czy też zdecydowano o zmianie reprezentacji miasta.

Są planowane uchwały dotyczące przedstawicieli miasta w różnych stowarzyszeniach i związkach, gdzie rada miasta ma do tego kompetencje - dodaje Arkadiusz Szczygieł.

Jedną z takich zmian jest odwołanie z reprezentowania Wejherowa jego prezydenta Krzysztofa Hildebrandta w Związku Miast Polskich, którego ten był dotychczas członkiem zarządu i powołanie na jego miejsce radnego Koalicji Obywatelskiej Marcina Bulczaka.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...