Politycy nie zabijajcie polskich mediów

19.06.2024 07:00 33 TS

Apelują o budowę stadionu lekkoatletycznego w Wejherowie. Władze miasta wyjaśniają

źródło: pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

'Taki obiekt będzie stanowił dobro społeczne dla wielu pokoleń wejherowian' - piszą autorzy apelu. Do prezydenta Wejherowa i rady miasta przedstawiciele środowiska sportów lekkoatletycznych skierowali list otwarty w sprawie budowy stadionu lekkoatletycznego. - Miasto Wejherowo dysponuje szeroką ofertą bazy sportowej - czytamy w odpowiedzi Urzędu Miasta.

Pod listem podpisali się m.in. przedstawiciele Klubu Sportowego 'Wejher', UKS Samochodówki Wejherowo, Klubu Małe Trójmiasto Biega czy Stowarzyszenia Sportów Walki i Lekkiej Atletyki 'Shotokan i LA'. List nie tylko trafił do urzędu, ale i był opublikowany w mediach społecznościowych. Zdaniem autorów apelu w Wejherowie jest 'bardzo skromna infrastruktura spełniająca kryteria obiektów sportowych'. Stąd też chcieliby, aby w stolicy powiatu wejherowskiego powstał stadion lekkoatletyczny.

Tylko dzięki takim obiektom jest możliwy rozwój dyscyplin lekkoatletycznych w naszym mieście, a dzięki temu powszechne ich uprawianie. Jako sportowcy, działacze i opiekunowie jesteśmy żywo zainteresowani powstaniem stadionu lekkoatletycznego w naszym mieście. Ale naszą największą troską jako mieszkańców, rodziców i pedagogów jest tworzeniem sprzyjających warunków dla młodych pokoleń, aby w pełni i szeroko 'wykorzystać' walory sportu w naszej społeczności. To dzięki zrzeszaniu się, treningom i rywalizacji możemy szeroko propagować wartości, postawy i zasady zgodne ze sportowym duchem, a bezcenne w całym życiu. A także zapewnić warunki do indywidualnego rozwoju, budować relacje i integrować społeczeństwo w wymiarze wielopokoleniowym - czytamy w liście.

Autorzy apelu podkreślają, że oferują swoją 'pomoc merytoryczną w każdej kwestii związanej z obiektem, tak aby spełniał on oczekiwania i normy wymagane dla organizacji zawodów sportowych'.

Urząd: 'Miasto Wejherowo dysponuje szeroką ofertą bazy sportowej'

W Urzędzie Miasta w Wejherowie potwierdzają, że list został dostarczony.

Planowanie budowy obiektu sportowego z bieżnią lekkoatletyczną wiąże się z szeroką analizą pod kątem zapotrzebowania mieszkańców na taki obiekt, odpowiedniej lokalizacji (dużej powierzchniowo), możliwości wykorzystania obiektu, a także kosztów budowy i utrzymania. W obecnej sytuacji ekonomicznej samorządów, przy bardzo ograniczonych środkach finansowych miasta, konieczności wydatkowania dużych środków z budżetu gminy na oświatę, zaplanowanych i rozpoczętych inwestycjach drogowych i kulturowych, a także biorąc pod uwagę specyfikę miasta Wejherowa nie planuje się budowy obiektu na miarę stadionu lekkoatletycznego - czytamy w odpowiedzi UM przesłanej do naszej redakcji.

Miasto podkreśla, że Wejherowo 'dysponuje szeroką ofertą bazy sportowej'.

Z myślą o rozbudowie i ciągłym podnoszeniu jakości wejherowskiego sportu, Miasto występuje o środki zewnętrzne na finansowanie kolejnych inwestycji - czytamy.

Miasto tłumaczy, że obecnie złożone zostały wnioski m.in. na modernizację boiska przy ul. Partyzantów, budowę obiektu sportowo – rekreacyjnego na Os. Harcerskim, w pobliżu dawnego hotelu Bliza oraz na budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...