Politycy nie zabijajcie polskich mediów

16.06.2024 14:00 0 TS

Mityng lekkoatletyczny w Redzie. Odsłonili odlew dłoni medalistki olimpijskiej - Jarosławy Jóźwiakowskiej

źródło: telewizjattm.pl

Redzki stadion był gospodarzem Wojewódzkiego Mityngu Lekkoatletycznego dla dzieci i młodzieży. Podczas sportowego wydarzenia miało też miejsce uroczyste odsłonięcie odlewu dłoni medalistki olimpijskiej, Jarosławy Joźwiakowskiej.

W mityngu wzięli udział młodzi zawodnicy w kategoriach wiekowych U10, U12, U14 i U16. W Redzie w konkurencjach rywalizowali nie tylko młodzi sportowcy z Małego Trójmiasta i województwa pomorskiego, ale też goście z Łowicza i Lublińca.

Podczas sportowego wydarzenia (które odbyło się 16 czerwca 2024 roku) miało też miejsce uroczyste odsłonięcie odlewu dłoni medalistki olimpijskiej, Jarosławy Jóźwiakowskiej.

Emocje są ogromne. To jest wzruszające, że po tylu latach ktoś jeszcze o mnie pamięta - przyznaje w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Jarosława Jóźwiakowska, która wypowiedziała się też o dzisiejszych młodych sportowcach. - Mam duże obawy, jeżeli chodzi o młodzież, czy potrafią być tak bardzo zadziorni sportowo, jak my kiedyś. Obecny sport mnie martwi, bo jest za dużo komercji. Ale cieszę się, że jest tyle młodzieży, która trenuje.

Jóźwiakowska urodziła się 20 stycznia 1937 roku w Poznaniu. Obecnie jest mieszkanką Redy. Uprawiała siatkówkę i lekkoatletykę, reprezentując barwy klubów AZS Poznań (1952–1954), AZS Gdańsk (1955–1960) i AZS Kraków (1961–1969). Największe sukcesy odnosiła w skoku wzwyż. W 1960 roku, ex aequo z Brytyjką Dorothy Shirley, zdobyła srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Rzymie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...