Politycy nie zabijajcie polskich mediów

17.06.2024 15:00 2 TS

Zdobyli wicemistrzostwo Polski! UKS Wilki Leśniewo zdobyli srebrny medal na Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w piłkę nożną

źródło: UKS Wilki Leśniewo/Facebook

To były udane Finały Ogólnopolskie Igrzysk Dzieci w piłkę nożną dla UKS Wilki Leśniewo. Uczniowie z gminy Puck wywalczyli srebrne medale.- To dla nas zaszczyt, że mogliśmy promować nasze regiony i pokazać nasz sportowy talent na tak wysokim poziomie - podkreśla zespół z Leśniewa.

Do ogólnopolskich finałów młodzi adepci futbolu z UKS Wilki Leśniewo awansowali po majowej udanej fazie eliminacyjnej. W wielkim finale na wojewódzkich Igrzyska Dzieci Wilki pokonali zespoły z Kwidzyna, Chojnic oraz Gdańska.

Te wyniki dały im bilet do Głuchołazów na Finały Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci. Turniej rozegrano w dniach 13 - 16 czerwca 2024 r.

Były to bardzo trudne i wymagające zawody, a rywalizacja niezwykle zacięta. Wszystkie zespoły były na porównywalnym poziomie sportowym. Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Ostatecznie trzy najlepsze zespoły zakończyły rozgrywki z taką samą ilością punktów i o ostatecznej kolejności decydowały mecze bezpośrednie. Odczuwamy lekki niedosyt, bo zabrakło naprawdę niewiele do tytułu mistrzowskiego, zadecydował ostatni mecz w którym niestety bramkę na remis tracimy na 3 minuty przed końcem spotkania. Mimo tego jesteśmy bardzo dumni z tego co udało nam się osiągnąć. Cała ta droga przez zawody powiatowe, półfinały i finały wojewódzkie, aż po finały ogólnopolskie, była dla nas super przygodą i stworzyła niesamowity zespół - napisał w mediach społecznościowych zespół z Leśniewa.

Skład srebrnej reprezentacji Mistrzostw Polski: Kamil Mroch, Albert Kamień, Wiktor Pieper, Grzegorz Kolp, Paweł Kwidziński, Igor Srok, Oskar Głowienka, Bartosz Srok, Dominik Wittbrodt, Nikodem Lewańczyk i Szymon Rutkowski. Opiekunowie: Joanna Szczerkowska i Krystian Jocz.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...