22.05.2024 15:00 1 TS

Zostali najlepszą drużyną w województwie! UKS Wilki Leśniewo powalczą teraz o medale mistrzostw Polski

źródło: UKS Wilki Leśniewo/fot. Krystian Jocz

W wielkim finale na wojewódzkich Igrzyska Dzieci w piłkę nożną rozgromili SMS Gedanię Gdańsk. Młodzi piłkarze z UKS Wilki Leśniewo staną teraz przed szansą walki o medale w finałach ogólnopolskich!

Wojewódzkie finały rozegrane zostały na boisku Gedanii Gdańsk. Wzięło w nich udział sześć zespołów. Młodzi adepci futbolu ze szkoły w Leśniewie trafili do grupy z drużynami z Kwidzyna i Chojnic. W obu spotkaniach Wilki nie dały szans swoim rywalom gromiąc ich 7:2.

Dwa zwycięstwa w grupie zaprowadziły zespół z Leśniewa do wielkiego finału. Tam zmierzyli się z SMS Gedanią Gdańsk. I jak poprzednio to gracze Wilków po zakończonym meczu mogli unieść ręce w geście triumfu wygrywając 5:2. Drużynę z Leśniewa reprezentowali: Wiktor Pieper, Filip Drzeżdżon, Albert Kamień, Paweł Kwidziński, Kamil Mroch, Igor Srok, Oskar Głowienka, Bartosz Srok i Dominik Wittbrodt.

To niewątpliwie wyjątkowy moment, który zapisze się w historii naszej szkoły. Wielkie brawa dla chłopaków za historyczny sukces, wzorową postawę na boisku i poza nim oraz godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej w Leśniewie - mówi Krystian Jocz, trener UKS Wilki Leśniewo.

Teraz przed mistrzami województwa pomorskiego gra w finałach ogólnopolskich, które rozegrane zostaną 13-16 czerwca 2024 roku w Głuchołazach przy granicy z Czechami. Klub prosi o wsparcie, ponieważ udział w finałach wiąże się z wysokimi kosztami, w tym dojazdem i czterodniowym pobytem.

Będziemy ogromnie wdzięczni za wszelką pomoc, gdyż umożliwi nam to wzięcie udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu, które jest dla naszych chłopców niezwykłą szansą na zdobycie cennego doświadczenia - apelują w klubie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...