Politycy nie zabijajcie polskich mediów

17.06.2024 09:09 8 TS

Paulina Stenka-Formela z gminy Luzino z Pucharem Świata! 'Od początku kontrolowałam walkę pod mój styl'

Ogromny sukces na zawodach w Węgrzech osiągnęła kickboxerka z gminy Luzino. Paulina Stenka-Formela wywalczyła Puchar Świata seniorek.

Stenka-Formela w Budpaszecie rywalizowała w kategorii wagowej do 70 kg. W drodze po złoto na tatami stoczyła łącznie trzy walki. Najpierw rozprawiła się z Włoszką Marlen Cirignaco, a następnie w półfinale z Serbką Jeleną Sedoglavic. W walce finałowej skrzyżowała rękawice z Hiszpanką Blanco Picaza Izaro.

Walki były wymagające, a zawodniczki bardzo dobrze przygotowane do zawodów. Przyznam, że obawiałam się najbardziej Hiszpanki. Widziałam, że była ustawiona boksersko i obawiałam się, że będzie chciała doprowadzać do dłuższych wymian, natomiast od początku kontrolowałam walkę pod mój styl walki - mówi w rozmowie z naszą redakcją zdobywczyni Pucharu Świata.

Wszystkie stoczone pojedynki Stenka-Formela wygrała dużą przewagą punktową werdyktem sędziów 3:0.

Kickboxerka z gminy Luzino jest utalentowaną zawodniczką. W swoim sportowym CV może pochwalić się wieloma sukcesami. Należą do nich m.in. mistrzostwo świata w kickboxingu WAKO seniorek 2023, mistrzostwo świata juniorów w kickboxingu WAKO 2018, czy złoty medal Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich 2022 czy medale na Mistrzostwach Europy.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...