Politycy nie zabijajcie polskich mediów

16.06.2024 10:00 2 TS

Dni Redy 2024. Muzycznym show i zlotem elektryków uczcili 57 rocznicę nadania praw miejskich | ZDJĘCIA

źródło: telewizjattm.pl

Przy muzyce Blue Cafe, Bryski oraz Magic of the Queen bawili się mieszkańcy podczas tegorocznych obchodów Dni Redy. Imprezą towarzyszą był zlot samochodów elektrycznych.

W tym roku Reda obchodzi 57. rocznicę nadania praw miejskich. Tradycyjnie w czerwcu zorganizowano Dni Redy. Atrakcji dla mieszkańców nie brakowało. Najmłodsi bawili się na dmuchańcach, przygotowana też strefę gastronomiczną i stoiska z rękodziełem. Ale kulminacyjnym punktów obchodów były występy na deskach sceny.

Usłyszeliśmy największe przeboje zespoły Queen w wykonaniu najlepszego polskiego coverowego zespołu wykonującego przeboje Freddy'ego, czyli Magic of the Queen. Wystąpiła też Bryska, czyli atrakcja dla tych młodszych mieszkańców naszego regionu, a na finał widowisko muzyczno-taneczne w wykonaniu zespołu Blue Cafe - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury w Redzie.

Imprezą towarzyszącą na boisku przy ul. Łąkowej był zlot samochodów elektrycznych.

To inicjatywa świętej pamięci Marka Wenty, który wymyślił, żeby w jego mieście spotkać się przy okazji Dni Redy. Jest zainteresowanie. Samochody elektryczne w Polsce to wciąż taka nowość. Nie jest ich wiele, bo ponad 50 tys. na całą Polskę. Ludzi przychodzili i wypytywali o auta, m.in. o zasięgi - mówi Rafał Modzelewski, kierownik pomorskiego klubu zrzeszających miłośników elektryków.

Natomiast w niedzielę redzki stadion będzie gospodarzem Wojewódzkiego Mityngu Lekkoatletycznego U10, U12, U14, U16. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10. W programie m.in. odsłonięcie odlewu dłoni medalistki olimpijskiej w skoku wzwyż Jarosławy Jozwiakowskiej (godz. 10.15) czy rywalizacja zawodników w wybranych konkurencjach (godz. 11).

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...