Politycy nie zabijajcie polskich mediów

15.06.2024 16:00 4 TS

Po raz trzeci w Wejherowie odbył się piknik ekologiczny. To w ramach akcji „KLIMATycznie w Wejherowie”

źródło: telewizjattm.pl

Na polanie piknikowej w Parku Miejskim w Wejherowie zorganizowano Piknik Ekologiczny. Połączony był akcją Ekofabryki „Pomaganie przez gotowanie”. Imprezą towarzysząca był też - 'Norda Biznes na zielono'.

Piknik Przyrodniczy organizowany w Parku Miejskim – zielonym sercu miasta już po raz trzeci, był elementem prowadzonej akcji „KLIMATycznie w Wejherowie”.

Takie akcje to doskonała okazja, aby zachęcić mieszkańców do zmiany postawy na bardziej ekologiczną, zaczynając już od najmłodszych – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Podczas pikniku, który odbył się w sobotę, 15 czerwca 2024 roku, oprócz gier, zabaw i warsztatów o tematyce ekologicznej, można było też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy m.in. o tym, w jaki sposób chronić powietrze, uzyskać informację dotyczącą ochrony powietrza, o uchwale antysmogowej czy dofinansowaniu „Czyste Powietrze”.

Podczas pikniku wejherowska Ekofabryka przeprowadziła również akcję charytatywną „Pomaganie przez gotowanie”, podczas której można było wspomóc schroniska dla zwierząt. Kontynuacją tej akcji będzie sobotnia 'Kolacja charytatywna' o godz. 19 w EkoFabryce kultury w Wejherowie przy ul. Fabrycznej 10. Podczas kolacji ośmioro szefów i szefowych kuchni przygotuje dziewięć dań. Przed publicznością wystąpi także Golden Life. Na to wydarzenie obowiązuje wstęp płatny w wysokości 270 zł od osoby.

Dodatkowo tego dnia również w parku odbyła się impreza towarzysząca - 'Norda Biznes na zielono', gdzie można było zapoznać się z ofertą usług lokalnych firm. Utworzona również strefę dla dzieci z dmuchańcami oraz innymi atrakcjami.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...