Politycy nie zabijajcie polskich mediów

14.06.2024 13:00 0 TS/UM Gdynia

Gdynia: Już ponad 1,1 tys. razy rezerwowano miejsca piknikowe. Lista lokalizacji

źródło: pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

W 2024 roku mieszkańcy Gdyni i turyści rezerwowali miejsce piknikowe już ponad 1100 razy. W 'mieście z morza' znajduje się kilkanaście lokalizacji udostępnionych przez miasto.

Gdyński magistrat przypomina, że lista miejsc, gdzie legalnie po rezerwacji można rozpalić ognisko lub skorzystać z istniejącego urządzenia do grillowania to tereny zieleni: w Parku Kolibki (palenisko), przy ul. Leśna Polana (palenisko), na Polance Redłowskiej (2 paleniska, 3 istniejące urządzenia do grillowania), przy ul. Rybaków (palenisko), przy ul. Osada Rybacka, przy wejściu na plażę nr 4 (palenisko), przy ul. Sieradzkiej, w pobliżu rzeki Kaczej (palenisko), na rogu ul. Szewczenki/Krauzego (palenisko), przy ul. Swarzewskiej (istniejące urządzenie do grillowania) oraz przy ul. Kopernika „Pastwisko Huzarska” (istniejące urządzenie do grillowania).

Natomiast z własnych urządzeń do grillowania (bez konieczności rezerwacji miejsca) możemy skorzystać również na terenie zieleni: w Parku Kilońskim, przy ul. Turkusowej, przy ul. Bosmańskiej, przy ul. Sakowicza i Skweru im. I. Kwiatkowskiej.

Tylko w tym roku mieszkańcy i turyści dokonali już ponad 1100 rezerwacji poprzez naszą stronę. Najbardziej popularne miejsca piknikowe to niezmiennie te zlokalizowane na Polance Redłowskiej, na terenie zieleni przy ul. Osada Rybacka czy w parku Kolibki – mówi cytowany przez portal Urzędu Miasta Gdyni Dawid Czechowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Konkretne miejsce piknikowe możemy zarezerwować online na stronie https://miejsca-piknikowe.zdiz.gdynia.pl.

Miejsc, gdzie można legalnie rozpalić ognisko nie brakuje też w Wejherowie czy Rumi. Sprawdźcie, gdzie się znajdują:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...