Politycy nie zabijajcie polskich mediów

03.05.2024 09:00 0 TS

Gdzie w Wejherowie i Rumi można legalnie rozpalić ognisko?

pixabay.com

Dźwięk palenia drewna, trzaski iskier i strzelanie płomieni. Podpowiadamy, gdzie w Wejherowie oraz Rumi można legalnie rozpalić ognisko.

W Wejherowie są cztery takie miejsca, którymi zarządza Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Aby legalnie rozpalić ognisko w mieście mieszkańcy powinni udać się na:

  • Jakubową polanę przy osiedlu Fenikowskiego

  • plac zabaw przy ul. Konopnickiej (wiata z miejscem na ognisko)

  • Park Miejski im. A. Majkowskiego

  • obiekt sportowo - rekreacyjny przy ul. Mostnika

Regulamin ogniska w Wejherowie/WZNK

WZNK przypomina, że zorganizowanie ogniska jest możliwe wyłącznie po zawiadomieniu zarządcy obiektu. Termin, wraz z ilością uczestników i podaniem danych do osoby odpowiedzialnej za organizację imprezy należy wysłać na adres mailowy [email protected] lub poinformować telefonicznie z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem.

ZOBACZ TEŻ: Hobbicie norki i labirynt zmysłów na "Szlaku Alicji w Zaczarowanym Lesie"

W otoczeniu przyrody

W Rumi i okolicy można znaleźć tylko kilka obszarów, w których można to zrobić legalnie, bez formalności. Nadleśnictwo Gdańsk, obejmujące większość tutejszych lasów, wyznaczyło taki teren m.in. nad Zagórską Strugą – przy parkingu leśnym zlokalizowanym pomiędzy leśnictwem Stara Piła a osadą Piekiełko. Można tu dotrzeć pieszo, rowerem lub samochodem, przemieszczając się brukowanym przedłużeniem ulicy Kamiennej.

Polana jest ogólnodostępna, a zamiaru rozpalenia ogniska nie trzeba zgłaszać. Drewno na ognisko należy zorganizować we własnym zakresie, nie można jednak korzystać z chrustu czy gałęzi znajdujących się w pobliskim lesie.

Na terenie miasta jedynym wyznaczonym na stałe miejscem jest krąg ogniskowy zlokalizowany na skraju parku Żelewskiego, przy rogu ulic Filtrowej i Stoczniowców. Aby legalnie z niego skorzystać, trzeba dokonać zgłoszenia – najlepiej w formie telefonicznej (58 67 96 534) lub mailowej ([email protected]) – podając przewidywaną liczbę uczestników spotkania, termin oraz dane kontaktowe organizatora. Mieszkańcy mogą również wnioskować o zorganizowanie ogniska na innym terenie należącym do gminy. Takie zgłoszenia są rozpatrywane indywidualnie, głównie pod kątem możliwości zachowania zasad bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku terenu wyznaczonego przez nadleśnictwo, również w miejskiej przestrzeni należy samodzielnie przygotować drewno opałowe, a wygenerowane odpady uprzątnąć i zabrać ze sobą.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również: