06.06.2023 11:00 2 Tomasz Smuga
Dźwięk palenia drewna, trzaski iskier i strzelanie płomieni. Podpowiadamy, gdzie w Wejherowie oraz Rumi można legalnie rozpalić ognisko.
W Wejherowie są cztery takie miejsca, którymi zarządza Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Aby legalnie rozpalić ognisko w mieście mieszkańcy powinni udać się na:
Jakubową polanę przy osiedlu Fenikowskiego
plac zabaw przy ul. Konopnickiej (wiata z miejscem na ognisko)
Park Miejski im. A. Majkowskiego
obiekt sportowo - rekreacyjny przy ul. Mostnika
Regulamin ogniska w Wejherowie/WZNK
WZNK przypomina, że zorganizowanie ogniska jest możliwe wyłącznie po zawiadomieniu zarządcy obiektu. Termin, wraz z ilością uczestników i podaniem danych do osoby odpowiedzialnej za organizację imprezy należy wysłać na adres mailowy [email protected] lub poinformować telefonicznie z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem.
ZOBACZ TEŻ: Hobbicie norki i labirynt zmysłów na "Szlaku Alicji w Zaczarowanym Lesie"
W otoczeniu przyrody
W Rumi i okolicy można znaleźć tylko kilka obszarów, w których można to zrobić legalnie, bez formalności. Nadleśnictwo Gdańsk, obejmujące większość tutejszych lasów, wyznaczyło taki teren m.in. nad Zagórską Strugą – przy parkingu leśnym zlokalizowanym pomiędzy leśnictwem Stara Piła a osadą Piekiełko. Można tu dotrzeć pieszo, rowerem lub samochodem, przemieszczając się brukowanym przedłużeniem ulicy Kamiennej.
Polana jest ogólnodostępna, a zamiaru rozpalenia ogniska nie trzeba zgłaszać. Drewno na ognisko należy zorganizować we własnym zakresie, nie można jednak korzystać z chrustu czy gałęzi znajdujących się w pobliskim lesie.
Na terenie miasta jedynym wyznaczonym na stałe miejscem jest krąg ogniskowy zlokalizowany na skraju parku Żelewskiego, przy rogu ulic Filtrowej i Stoczniowców. Aby legalnie z niego skorzystać, trzeba dokonać zgłoszenia – najlepiej w formie telefonicznej (58 67 96 534) lub mailowej ([email protected]) – podając przewidywaną liczbę uczestników spotkania, termin oraz dane kontaktowe organizatora. Mieszkańcy mogą również wnioskować o zorganizowanie ogniska na innym terenie należącym do gminy. Takie zgłoszenia są rozpatrywane indywidualnie, głównie pod kątem możliwości zachowania zasad bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku terenu wyznaczonego przez nadleśnictwo, również w miejskiej przestrzeni należy samodzielnie przygotować drewno opałowe, a wygenerowane odpady uprzątnąć i zabrać ze sobą.
09:07
Luzino póki co, korkuje się w stałych miejscach. W cierpliwość uzbroić się muszą kierowcy znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Młyńskiej i Ofiar Stutthofu. Unormowała się z kolei sytuacja w pobliżu kościoła pw. Św. Wawrzyńca. Ruch w tym rejonie jest płynny.
W Gościcinie, duży ruch jest teraz na gościcińskiej górce. Kumuluje się tradycyjnie w okolicach skrzyżowania z ulicą Szeroką i Słoneczna. W cierpliwość kierowcy uzbroić się muszą również w okolicy szkoły podstawowej.
Podobnie tłoczno jest teraz na ulicy Szkolnej w Bolszewie. Kto może, lepiej niech omija te okolice. Problem z płynnością jazdy będą mieli również kierowcy na ulicach Głównej i Zamostnej. Duży ruch jest teraz w okolicach ronda na ulicy Strażackiej.
Przypominamy, że trwa remont ulicy Tartacznej w Wejherowie, więc w tym miejscu kierowcy muszą kierować się dalej na ulicę Przemysłową, która w tej chwili jest w miarę przejezdna.
08:56
Utrudnienia w ruchu w Luzinie na ulicy Wilczka - trwają prace drogowe. Wprowadzono ruch wahadłowy od skrzyżowania z byłą krajową szóstką do ulicy Lipowej.
09:34
Korkuje się Obwodnica Trójmiasta za Osową w kierunku Gdyni. korki tworzą się w obu kierunkach.
08:32
Korkuje się Gościcińska Górka. Spory ruch jest na ulicy Sobieskiego w Wejherowie. Nie ma utrudnień na trasie z Wejherowa do Rumi.
08:33
Korkuje się za to ulica Zamostna w Bolszewie przy wyjeździe na dawną drogę krajową numer sześć. Wolniej możemy też przemieszczać się na gościcińskiej górce w rejonie skrzyżowania z ulicą Szeroką w Gościcinie.