11.06.2024 15:04 0 PM

Syreny zawyją. Uczczą pamięć żołnierza

Fot. Straż Graniczna

W środę (12 czerwca) o godzinie 12:00 zawyją syreny policyjnych radiowozów. W ten sposób służby oddadzą hołd Mateuszowi Sitkowi, 21-latkowi, który zginał, po tym jak został ugodzony nożem na granicy polsko-białoruskiej.

W środę o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc naszej granicy. „Wspólnie uczcijmy Jego pamięć” - poinformowała Polska Policja.

Przypomnijmy, że w czwartek (6 czerwca) w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł ugodzony nożem, podczas ochrony granicy polsko- białoruskiej, żołnierz 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

Jutro o godz. 12:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy - poinformowała policja.

Mateusz Sitek, zgodnie z decyzją wicepremiera, ministra obrony narodowej, został pośmiertnie awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego oraz odznaczony „Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.”

Kilka dni temu 1 Warszawska Brygada Pancerna wydała oświadczenie, w którym apeluje do mediów o uszanowanie trudnego czasu dla rodziny 21-latka.

Zwracamy się do przedstawicieli mediów z prośbą o nie nachodzenie rodziny w miejscu zamieszkania, nieobecność i niedokumentowanie czuwania oraz ceremonii pogrzebowej – czytamy w oświadczeniu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...