11.06.2024 10:00 0 TS

Puck. Przy Zielonej Plaży zaparkują food trucki

źródło: pixabay

Kilkanaście food trucków prezentujących smaki z różnych stron świata przyjadą do Pucka. Przy Zielonej Plaży zawita Festiwal Food Trucków.

Każdy food truck, który zaparkuje zaserwuje coś innego. Będą burgery, frytki belgijskie, hiszpańskie churrosy, kuchnia meksykańska, tybetańska, włoska, gruzińska, grecka i wiele innych.

Zloty Food tracków stały się w ostatnim czasie bardzo modne i uczestniczy w nich bardzo wiele osób, które na takie imprezy przychodzą całymi rodzinami i przyjemnie spędzają czas próbując smaków z różnych zakątków świata. Celem imprezy jest, aby każdy miał możliwość posmakowania street foodu, bo wielu osobom kojarzy się to tylko z fast foodem, a wcale tak nie jest - mówi Agata Zwiejska z Ligi Foodtrucków.

Festiwal przy Zielonej Plaży w Pucku odbędzie się od 14 do 16 czerwca 2024 roku. W piątek i sobotę z oferty mobilnych restauracji będzie można skorzystać w godz. 12 - 22, a w niedzielę, w godz. 12 - 20.

Pierwszy odpowiednik dzisiejszego food trucka miał powstać w drugiej połowie XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jego konstruktorem był Charles Goodnight, który zapewniał ciepłą strawę poganiaczom bydła. Po nim nadjechały kolejne, a dziś w Stanach działają dziesiątki tysięcy samochodów z jedzeniem. Do Polski foodtrucki dotarły w 2010 roku. Pierwsze działały w Warszawie, teraz możemy je spotkać w całej Polsce.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...