10.06.2024 17:00 20 PM/KPP Puck

Trzech pijanych Ukraińców za kółkiem i motocyklista na ścieżce rowerowej

Fot. KPP Puck

W miniony weekend na drogach powiatu puckiego policja zatrzymała kilku kierujących, którzy prowadzili osobówki będąc pod wpływem alkoholu. Pijany obywatel Ukrainy wobec świadka skierował także wulgarny gest i zastraszył go uderzeniem w twarz.

W sobotę wieczorem policjanci z Kosakowa zatrzymali 32-letniego kierującego, który ulicami Pogórza kierował  pożyczonym mercedesem będąc pod wpływem alkoholu i uszkadzając inne samochody.

Obywatel Ukrainy wobec świadka skierował także wulgarny gest i zastraszył go uderzeniem w twarz. Policjanci zatrzymali mieszkańca Gdyni, który po przebadaniu miał ponad 1,5 promila alkoholu i osadzili w policyjnej celi – informuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

Następnie policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Władysławowa jedzie nissan, prowadzony prawdopodobnie przez nietrzeźwego mężczyznę. Policjanci z Władysławowa zatrzymali w Swarzewie 33-letniego obywatela Ukrainy, kierowcę nissana.

Po przebadaniu okazało się, że jest pod wpływem alkoholu i amfetaminy. 33-letni obywatel Ukrainy, który miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi, został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi – dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

W niedzielę o godzinie 10:00, policjanci z Władysławowa dostali powiadomienie, że w Jastrzębiej Górze kobieta, której samochód leży w rowie, potrzebuje pomocy. Na miejscu policjanci ustalili, że obecny podczas interwencji mężczyzna, kierując volkswagenem ul. Rozewską, nie zachował środków ostrożności w czasie wyprzedzania i uderzył w punto, którym kierowała 46-latka.

46-letni obywatel Ukrainy, jak się okazało, kierował volkswagenem mając ponad 1,5 promila. Został zatrzymany i osadzony za kratkami – dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Po godzinie 14.00 policjanci z Władysławowa dostali zgłoszenie o przewróconym w Chałupach skuterze i prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. Policjanci, na ścieżce rowerowej w Chałupach ujawnili przewrócony motocykl i siedzącego na poboczu mężczyznę z obrażeniami twarzy.

Policjanci ustalili, ze 33-letni mieszkaniec Elbląga, mając 2,5 promila alkoholu, prowadził motocykl na ścieżce rowerowej, a gdy stracił nad nim panowanie, przewrócił się. Policjanci przebadali kierowcę na zawartość narkotyków w organizmie i ustalili, ze prowadził motocykl będąc pod wpływem kokainy – zaznacza rzeczniczka policji. .

Kierowcy, którzy znajdując się w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środka odurzającego, prowadzili pojazd mechaniczny, podlegają karze pozbawienia wolności do lat 3.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...