10.06.2024 11:30 19 PM/KMP Sopot

Dzwoniła na 112 i chciała, żeby ktoś przywiózł jej alkohol

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Pixabay.com

82-letnia sopocianka zadzwoniła na numer 112, by zamówić alkohol. Tłumaczyła się, że ma gości, ale gdy nikt nie przywiózł alkoholu dzwoniła kolejne razy domagając się, by ktoś jej go przywiózł. W mieszkaniu seniorki zjawili się policjanci. Alkoholu nie przywieźli, zamiast tego ukarali kobietę 500-złotowym mandatem za blokowanie numeru alarmowego.

Do zdarzenia doszło 7 czerwca około godziny 16:00 w Sopocie. Policjanci dostali informację od operatora numeru 112, że starsza kobieta blokuje numer alarmowy.

Ze zgłoszenia wynikało, że 82-latka z Sopotu dzwoni do nich, by zamówić alkohol i ciągle domaga się, by ktoś jej go przywiózł, bo ma gości. Według zgłoszenia seniorka została też poinformowana o skutkach blokowania linii 112. Oficer dyżurny mając te informacje od razu skierował do mieszkania 82-latki policjantów patrolówki – podaje sopocka policja.

W lokalu była tylko seniorka, która twierdziła, że znajomi przed chwilą wyszli. Mundurowi alkoholu jej nie przywieźli, zamiast tego ukarali kobietę 500-złotowym mandatem za blokowanie numeru alarmowego 112.

Już przedszkolaki wiedzą, że numer alarmowy 112 służy do tego, aby w przypadku zagrożenia jak najszybciej zaalarmować odpowiednie służby. Policja, pogotowie ratunkowe, czy straż pożarna w ten sposób dowiadują się o wypadkach drogowych, pożarach czy innych sytuacjach, w których zagrożone jest życie lub zdrowie ludzi – dodaje policja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...