10.06.2024 07:00 0 TS

W niespełna 120 minut pokonał dystans Mega w puckim triathlonie. Gdańszczanin wygrał Stoneman Triathlon

źródło: telewizjattm.pl

Po raz trzeci w Pucku odbyły się zawody Stoneman Triathlon. Na najdłuższym dystansie Mega zwyciężył mieszkaniec Gdańska Dawid Jankowski. Wśród kobiet najszybsza była Alicja Pakieła z Elbląga.

Zawodnicy w niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, rywalizowali w trzech triathlonowych dystansach - Mega (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegtania), Sprint (750 m, 20 km i 5 km) oraz Mini (200 m, 8 km i 2 km). Rywalizowano też w Aquabike na który złożyło się 1,5 km pływania i 40 km jazdy na rowerze.

Rozpoczęliśmy czwarty sezon naszych imprez. W Pucku spotykamy się już po raz trzeci. W tym roku mamy wspaniałą pogodę. W triathlonie jest pożądana taka kiedy nie jest za ciepło na biegania, ani za zimno na rower. Mieliśmy temperaturę około 17-18 stopni Celsjusza. Wystartowało 250 uczestników w wyścigach dla dorosłych i 150 dzieciaków w bezpłatnych wyścigach dla dzieci i młodzieży. Frekwencja dopisała - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Paweł Miziarski, organizator Stoneman Triathlon.

Zwycięzcy na dystansie Mega

Na najdłuższym dystansie triumfował mieszkaniec Gdańska, Dawid Jankowski. Zwyciężył z czasem 01:57:29.35. Na drugim miejscu był Norbert Szymkowiak z Ponieca (02:04:39.20), a na trzecim Mateusz Majak z Kamionki (02:05:06.04).

Wśród pań wygrała Alicja Pakieła z Elbląga. Linię mety przekroczyła z czasem 02:26:50.64. Na podium na dystansie Mega znalazły się też kolejno Ola Truskolawska z Gdyni (02:28:46.82) oraz gdynianka Anna Hołownia (02:35:23.18).

źródło: telewizjattm.pl źródło: telewizjattm.pl źródło: telewizjattm.pl źródło: telewizjattm.pl

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.