09.06.2024 13:00 0 TS wybory

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Trwa głosowanie

archiwum

W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale otwarte są do godz. 21. Do momentu zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza.

O godzinie 10 odbyła się pierwsza konferencja Państwowej Komisji Wyborczej dotycząca rozpoczęcia i przebiegu głosowania do Parlamentu Europejskiego. W Polsce jest blisko 32 tys. lokali wyborczych, a uprawnionych do głosowania jest ok. 29 mln osób.

Z adresami lokali wyborczych możecie zapoznać się na stronie PKW - kliknij TUTAJ dla powiatu wejherowskiego i kliknij TUTAJ dla powiatu puckiego.

Na razie PKW nie podało informacji o frekwencji wyborczej w Polsce.

Bezpłatna komunikacja do lokali wyborczych

W wyborczą niedzielę wszyscy pasażerowie mogą za darmo korzystać z autobusów wejherowskiej sieci komunikacyjnej MZK w celu łatwiejszego dostępu do lokali wyborczych. Również m.in. w Pucku tego dnia można skorzystać z bezpłatnych autobusów.

Lokale wyborcze otwarte będą do godz. 21.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...