03.06.2024 14:30 26 TS

Prezes Arki Gdynia wydał oświadczenie. 'Wszyscy czujemy to samo'

źródło: www.arka.gdynia.pl

Arka Gdynia po barażach nie awansowała do Ekstraklasy. - Arkowcy, nie tak miał się skończyć ten sezon. Wszyscy czujemy to samo - napisał w komunikacie na zakończenie sezonu 2023/2024 Marcin Gruchała, prezes zarządu gdyńskiego klub.

Prezes zaczął od tego, że 'w najsilniejszej 1 lidze od lat zdobyli 62 punkty, które w ostatnich trzech sezonach zapewniały jedno z dwóch czołowych miejsc w tabeli'.

W tym roku to nie wystarczyło. Byliśmy tak blisko, a jednocześnie wciąż daleko. Wiemy, że nie osiągnęliśmy zakładanego celu. Dzieje się tak czwarty rok z rzędu, więc nie jest to przypadek i należy wyciągnąć z tego wnioski. I je wyciągniemy. Zapewniam - podkreśla Marcin Gruchała, prezes zarządu Arki Gdynia.

Dalej prezes odniósł się do pracy trenera Wojciecha Łobodzińskiego. Podkreślił, że szkoleniowiec żółto-niebieskich ma jego 'pełne wsparcie i zaufanie'.

Doceniam progres, jaki Arka wykonała w obecnym sezonie, pamiętam jesienną zwycięską serię i świetne otwarcie wiosny właściwie do momentu pojawienia się kontuzji w zespole. Nie mam wątpliwości, że najsurowszym recenzentem pracy trenera będzie on sam i wyciągnie wnioski z ostatnich meczów oraz tygodni. Wspólnie zastanowimy się też, jak dodatkowo wzmocnić sztab w określonych obszarach - czytamy.

Gruchała dodał też, będą szukać wzmocnień kadry o 'sprecyzowanym profilu'.

Potrzebujemy wartościowych graczy, realnej alternatywy. Po pierwsze: dla wzmocnienia rywalizacji, po drugie: dla szerokości kadry na wypadek kontuzji, czego tak boleśnie doświadczyliśmy w tym sezonie. Urazy Janusza Gola i Dawida Gojnego pozbawiły nas nie tylko wysokiej jakości piłkarskiej, ale i ogromnego doświadczenia - zauważa.

Prezes zapowiedział także dalszą walkę o grę w Ekstraklasie, ale nie tylko.

To – z wielu powodów – był długi i trudny sezon dla nas wszystkich. Nadal będziemy zmierzać w jednym kierunku, lecz muszą zmienić się metody działania, zwłaszcza, że chcemy budować Klub zdolny do czegoś więcej, niż tylko awans do Ekstraklasy czy walka o utrzymanie w niej. Dla mnie i dla moich współpracowników to wyzwanie, by budować silniejsze fundamenty – zadanie, z którym zaczynamy mierzyć się już od dziś - zaznacza Marcin Gruchała.

Przypomnijmy, że w sezonie 2023/2024 Arka Gdynia w Fortuna 1. lidze zajęła trzecie miejsce co pozwoliło klubowi na grę w barażach o awans do Ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu żółto-niebiescy pokonali Odrę Opole 4:2, a w finale gdynianie przegrali z Motorem Lublin 1:2.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...