07.06.2024 11:00 24 PM

Kiedy otwarcie kładki na ulicy Ofiar Piaśnicy w Wejherowie?

Fot. Jakub Szumilas/Norda FM

Kładka i ścieżka pieszo-rowerowa przy ulicy Ofiar Piaśnicy w Wejherowie jest już prawie gotowa. Obecnie trwają ostatnie prace i odbiór inwestycji.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2023 roku ruszyły prace związane z budową kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście nad rzeką Redą w ciągu ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie.

To inwestycja, na którą czekało wielu mieszkańców. Wcześniejsza kładka była bardzo wąska, a żeby na nią wjechać trzeba było zejść z roweru. Na tym odcinku brakowało też fragmentu ścieżki rowerowej – połączenia z wcześniej wbudowana trajektorią. Wiadomo już kiedy inwestycja zostanie otwarta dla pieszych i rowerzystów.

Trwają czynności odbiorowe, liczymy na to, że będzie otwarta w lipcu - poinformował urząd miejski w Wejherowie.

Ścieżka rowerowa od strony miasta jest wykonana z bezfazowej kostki betonowej, a pod kładką biegnie kanał technologiczny.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...