03.06.2024 09:00 25 TS

Arka Gdynia bez awansu do Ekstraklasy. Komentarze po decydującym starciu z Motorem Lublin

Arka Gdynia w w finale baraży o awans do Ekstraklasy przegrała z Motorem Lublin. Dwie bramki stracone przez żółto-czarnych w ostatnich minutach meczu sprawiły, że Arka w kolejnym sezonie nadal będzie występować na boiskach w Fortuna 1 lidze. W sieci można znaleźć wiele komentarzy po występie arkowców. M.in. z klubu z Gdyni zakpiła sobie Lechia Gdańsk.

Spotkanie rozegrani na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego z Motorem prowadzili od 13. minuty po trafieniu Olafa Kobackiego. Gdy wydawało się, że jedna bramka zadecyduje o awansie, rywale wywalczyli rzut wolny tuż przed polem karnym. W 87. min. strzałem w samo okienko do wyrównania doprowadził Bartosz Wolski. 180 sekund później decydujący cios zadał Mbaye N'Diaye, tym samym grzebiąc marzenia Arki o awansie w tym sezonie do Ekstraklasy.

Poznaliśmy komplet rywali w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/25. Ostatnia drużyna, która dołączyła do tego grona, to ̷A̷r̷k̷a̷ ̷G̷d̷y̷n̷i̷a̷ Motor Lublin - napisała na X Lechia Gdańsk.

Tak, Arka Gdynia zdecydowanie pasuje do naszej ekstraklasy ???? - śmieje się dziennikarz Artur Jarząbek.

18 września 2022: Motor Lublin przegrywa 2:6 z Wisłą Puławy i zajmuje ostatnie miejsce w II lidze. 2 czerwca 2024: Motor Lublin wygrywa finał baraży z Arką Gdynia i zapewnia sobie awans do Ekstraklasy. Niesamowita historia - pisze Maciej Skucha.

98.8% szans na awans ???? - napisał na X Kuba Szlendak zajmujący się marketingiem i analizą sprawozdań finansowych polskich klubów.

— Arka Gdynia – polskie HSV 1. ligi. 2020/21 – finał Pucharu Polski, ale porażka w półfinale baraży z ŁKS-em u siebie. 2021/22 – najwyżej rozstawiona w barażach, ale porażka w półfinale z Chrobrym Głogów. 2022/23 – siódme miejsce w 1. lidze. 2023/24 – porażka w finale baraży z Motorem, mimo że na 10 minut przed końcem było 1:0 - czytamy na X wpis dziennikarza Bartosza Wieczorka.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.