28.05.2024 12:00 3 TS/PZPN

W Gdyni zagrają ze światową potęgą

fot. Paula Duda / PZPN

Kobieca reprezentacja Polski na przełomie maja i czerwca 2024 zmierzy się w ramach kwalifikacji mistrzostw Europy w dwumeczu z jedną z czołowych drużyn na świecie, Niemkami. Pierwsze starcie odbędzie się w piątek, 31 maja, w Rostocku, a drugie wtorek, 4 czerwca, na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Niemiecki zespół doskonale zna kapitanka i liderka kadry Polski, Ewa Pajor, która przez ostatnie dziewięć sezonów z sukcesami reprezentowała barwy VfL Wolfsburg.

W dniu losowania grup byłyśmy akurat na meczu wyjazdowym. Mówiłam dziewczynom, że bardzo chciałabym na nie trafić, bo jeszcze nigdy przeciwko sobie nie grałyśmy. Potem żartowały „chciałaś i masz”. W reprezentacji Niemiec gra dużo moich koleżanek z Wolfsbugra, ale i z całej Bundesligi, które dobrze znam – mówi Pajor, która z dorobkiem 59 goli jest najlepszą strzelczynią w historii kobiecej reprezentacji Polski.

Dotychczas Polki mierzyły się z Niemkami cztery razy. Ostatni mecz między sobą rozegrały jednak bardzo dawno, bo aż 29 lat temu, w kwietniu 1995 roku w Poczdamie. Bilans tych spotkań klaruje się zdecydowanie na naszą niekorzyść, ale podopieczne selekcjonerki Niny Patalon staną przed szansą napisania nowej historii.

Niemki to reprezentacja, która pozostaje na wysokim poziomie od wielu lat. Z pewnością są trochę podrażnione niepowodzeniem na ostatnim mundialu (nie wyszły z grupy – przyp. red.), ale słabsze turnieje zdarzają się nawet najlepszym. To dalej jedna z topowych drużyn na świecie. Dysponują bardzo szeroką kadrą z wieloma niezwykle utalentowanymi zawodniczkami. Na pewno jednymi z czołowych piłkarek są moje klubowe koleżanki Alex Popp i Lena Oberdorf, która jest jeszcze bardzo młoda, a już doświadczona. Gra na niesamowitym poziomie. Zapowiada się dobry mecz! – podkreśla Pajor.

W kwietniu podopieczne trenera Horsta Hrubescha pokonały 3:1 Islandię i 3:2 Austrię, natomiast biało-czerwone przegrały 0:3 z Islandią w Rejkiawiku oraz 1:3 z Austrią w Gdyni.

Bilety na mecz Polska – Niemcy, który odbędzie się 4 czerwca o godz. 18 w Gdyni, w cenie 5 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny) dostępne są na stronie bilety.laczynaspilka.pl.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...