07.06.2024 17:00 3 ab

Superbohaterowie po raz kolejny pobiegną w szczytnym celu

fot. archiwum

"Biegniemy dla Czarka Michałka" - pod takim hasłem odbędzie się IX Bieg Superbohaterów w Wejherowie. Zapisy na wydarzenie wciąż trwają - zostały ostatnie wolne miejsca.

Przed nami dziewiąta edycja jednego z najbardziej popularnych cyklicznych biegów charytatywnych w Wejherowie. Wzorem lat poprzednich impreza odbędzie się w parku im. Majkowskiego w Wejherowie (przy amfiteatrze).

Bieg Superbohaterów to impreza w pełni charytatywna. Dochód z wykupionych pakietów przeznaczany jest na wsparcie celu. Do tej pory udało nam się uzbierać 144 462 zł – podkreślają organizatorzy.

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pamiątkowy medal i prezenty niespodzianki. Jak zwykle też nie zabraknie dodatkowych upominków m.in. za trzy najlepsze przebrania. Kostium nie jest obowiązkowy.

Nie tylko możesz uczestniczyć w niezapomnianej przygodzie, ale także wspomóc małego Czarka w jego rehabilitacji. Sto procent dochodu ze sprzedanych pakietów zostanie przekazane na ten cel – zaznaczają organizatorzy.

Kilka słów o Cezarym Michałku

Gdy był jeszcze u swojej mamy w brzuchu, rodzice i bliscy dowiedzieli się, że chłopiec urodzi się ze stopami końsko – szpotawymi. Jest to wrodzone zniekształcenie stóp u dziecka, które pojawia się w okresie prenatalnym. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest długie, intensywne, kosztowne i niestety bardzo bolesne leczenie i rehabilitacja.

Maleńkie nóżki Czarka będą musiały zostać umieszczone w gipsie. Lekarze już informują nas, że to nie będzie jeden zabieg, ale kilkanaście! Wszystko to odbywa się w Warszawie, więc rodzice dojeżdżają z nim autem ponad 400 km w jedną stronę! Tylko Czarek wie jak ciężka to podróż – kilkugodzinna, w całkowitym unieruchomieniu.

Czarusia czeka także zabieg nacinania ścięgien, aby mógł korzystać ze specjalistycznych szyn. W przyszłości czeka go nauka chodzenia w specjalistycznym obuwiu, które należy wymieniać wraz z rośnięciem stópek – czyli bardzo często, gdyż musi być idealnie dopasowane.

Praca ze specjalistycznym sprzętem także będzie konieczna. Przy tego typu deformacji proces leczenia musi być dokładnie zaplanowany, a sprzęty rehabilitacyjne, ortopedyczne dopasowane co do milimetra.

Jeżeli leczenie i rehabilitacja nie będą dokładne, wówczas może utrzymać się nawet najmniejsza wada. A wtedy nawrót zniekształcenia będzie nieunikniony! Ale to nie wszystko. Ten mały dzieciaczek, ma także kamienie na nerkach, które muszą być stale kontrolowane przez specjalistów.

Wesprzeć Czarka możesz m.in. poprzez https://www.siepomaga.pl/cezary-michalek.

IX Bieg Superbohaterów - Wejherowo, 9.06.2024 r. Program imprezy:

 • 8:00 Otwarcie biura zawodów

 • 10:00 Rozgrzewka Małych Superbohaterów (wiek: 0 – 5 lat)

 • 10:05 Start Małych Superbohaterów (1 mała pętla 300m.)

 • 10:20 Rozgrzewka Średnich Superbohaterów (wiek: 6-11 lat)

 • 10:30 Start Średnich Superbohaterów (max 3 małe pętle po 300m.)

 • 10:45 Rozgrzewka Sprint Superbohaterów (wiek: 12-15 lat)

 • 10:55 Start Sprint Superbohaterów (max 2 duże pętle po 1600m.)

 • 11:20 OTWARCIE BIEGU GŁÓWNEGO: przywitanie uczestników, wystąpienia gości

 • 11:40 Rozgrzewka Nordic Walking

 • 11:50 Start Nordic Walking (max 5 pętli po 1600m)

 • 12:00 Rozgrzewka Dużych Superbohaterów (wiek: 16 – ..)

 • 12:10 Start dużych Superbohaterów (max 5 pętli po 1600m)

 • 13:10 Zakończenie Biegu i Nordic Walking

 • 13:15 Licytacje, Podziękowania i losowanie nagród oraz wręczenie nagród za najlepszy strój!

 • 14:30 Zakończenie Biegu Superbohaterów

Zapisy na stronie https://competit.pl/lista/2890/.

Dołącz do naszego niesamowitego wydarzenia - charytatywnego biegu Superbohaterów wraz z minifestynem i atrakcjami. Ilość miejsc jest ograniczona – zachęcają organizatorzy.

mat. pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...