29.05.2024 17:00 13 ab

Kierowcy, noga z gazu! Będą wzmożone kontrole na drogach

fot. KPP Wejherowo

Przed nami kolejny długi weekend w 2024 r., czyli czas odpoczynku i wyjazdów. W tym czasie mundurowi jak zwykle prowadzić będą wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu puckiego i wejherowskiego.

Policjanci wejherowskiej drogówki apelują o ostrożność i rozwagę na drogach. W czasie długiego weekendu majowo-czerwcowego 2024 r. mundurowi prowadzić będą wzmożone działania kontrolne, zwracając szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierujących oraz przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.

W tym szczególnym czasie pamiętajmy o bezpieczeństwie, zarówno swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Jednocześnie policja przypomina o kilku ważnych zasadach bezpiecznej jazdy:

  • Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu.

  • Alkohol i kierowanie pojazdem to śmiertelne połączenie. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu.

  • Kask chroni życie! Zachęcamy do stosowania, ponieważ dobrze założony kask podczas jazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach czy motocyklem, może uratować nam życie.

  • Nie bagatelizujmy żadnych wykroczeń. Nawet pozornie drobne naruszenia przepisów mogą mieć tragiczne konsekwencje.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich. Stosując się do prostych zasad możemy zapobiec wielu tragediom – dodają policjanci.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...