29.05.2024 08:00 6 TS/OSP Gniewino

Nowy sprzęt dla strażaków-ochotników z OSP Gniewino

źródło: OSP Gniewino

O bezzałogowy statek powietrzny wzbogaciła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewinie. - Sprzęt ten na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz znacznie usprawni prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych - podkreślają druhowie.

Dron marki DJI Matrice 30T z kamerą termowizyjną umożliwia szybką lokalizację poszkodowanych, monitorowanie zagrożeń oraz dostarczanie niezbędnych informacji z trudno dostępnych miejsc.

Kamery o wysokiej rozdzielczości i termowizyjne pomagają wykryć osoby potrzebujące pomocy nawet we mgle, dymie czy w nocy. Kamera termowizyjna pozwala także na dostarczanie niezbędnych informacji dla zobrazowania pożarów wielkopowierzchniowych. Drony z kamerą są nieocenione w akcjach wodnych, gdzie trudno dotrzeć tradycyjnymi metodami - informują w OSP Gniewino.

Całkowity koszt inwestycji wraz ze szkoleniem dla czterech osób wyniósł 55 110 zł. Sprzęt został zakupiony z budżetu gminy Gniewino.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...