28.05.2024 13:30 1 TS

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Wejherowie. Wręczyli awanse i odznaczenia

źródło: telewizjattm.pl/fot. Daniel Zaputowicz

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Wejherowie przyniosły wyróżnienia i podziękowania dla strażaków. Uroczystości odbyły się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wejherowie przy ulicy Tartacznej 5.

Jak co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Przez cały miesiąc w różnych jednostkach organizowane są obchody Dnia Strażaka. Powiatowe uroczystości na ziemi wejherowskiej miały miejsce we wtorek, 28 maja 2024 roku, na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

W naszej jednostce zmieniło się dużo. Od ubiegłego roku jesteśmy w nowej Komendzie Powiatowej PSP. Przenieśliśmy się z ul. 3 Maja. Mamy teraz o niebo lepsze warunki, jeżeli chodzi o część administracyjną. Zmodernizowaliśmy też część pomieszczeń, które były dotychczas użytkowane, zaadaptowaliśmy je też na inne ważne funkcje - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską mł. bryg. Krzysztof Chlebicki, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Podczas obchodów wręczono awanse, nagrody i wyróżnienia m.in. prezydenckie i ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Jak wynika z "Rankingu Prestiżu Zawodów i Specjalności 2024", przygotowanego przez SW Research, największym poważaniem wśród Polaków cieszą się strażacy. Na drugim meijscu jest ratownik medyczny, a na trzecim lekarz.

Pozycję lidera rankingu czwarty raz obronił zawód strażaka powtarzając wskaźnik poważania sprzed roku, tj. 84%. Tuż za nim, również niezmiennie od czterech lat uplasował się ratownik medyczny z wynikiem 83%. Laureaci trzeciego miejsca na podium rotują co dwa lata – w latach 2021 i 2023 trzecie miejsce zajął zawód pielęgniarki, w latach parzystych, czyli również w 2024 – zawód lekarza z wynikiem 76%. Należy jednak zaznaczyć, że o finalnej kolejności zdecydował zaledwie ułamek procenta - czytamy w komentarzu autorów rankingu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...