26.05.2024 16:11 1 PM

Wyremontują przejście podziemne pod tą ulicą

fot. M. Mielewski/ ZDIZ Gdynia

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu związanych z remontem przejścia podziemnego pod ul. Morską w Gdyni. W ramach prac wzmocniona zostanie konstrukcja tunelu. Powstanie również winda. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w czerwcu.

W połowie maja ZDiZ podpisał umowę z wybranym w przetargu wykonawcą na modernizację przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna - czytamy na stronie gdynia.pl.

Przejście pod ul. Morską na wysokości dworca Gdynia Główna to przedłużenie tunelu od dworca i pod peronami kolejowymi aż do ul. Wolności. Obiekt wymaga naprawy z uwagi na zły stan techniczny.

Modernizacja zakłada wymianę izolacji nad całą powierzchnią przejścia poziemnego i wybudowanie windy zlokalizowanej w części przejścia od strony torów PKP. Winda umożliwi przejście na poziom ul. Morskiej w sąsiedztwie torów kolejowych. Szyb windy zlokalizowany zostanie w rejonie stacji MEVO - informuje gdyński urząd miasta.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Morskiej.

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu na ul. Morskiej zostaną wprowadzone w czerwcu.

W pierwszych dniach czerwca na wysokości remontowanego przejścia wprowadzone zostanie zwężenie z 3 do 2 pasów ruchu w kierunku centrum. Jadąc w drugim kierunku, od strony centrum, w dalszym ciągu dostępne będą dwa pasy ruchu, ale zostaną one przesunięte – w rejonie przejścia podziemnego prowadzone będą już prace budowlane i konieczne będzie przesunięcie ruchu na fragmencie ul. Morskiej. Na czas prac, przejście podziemne będzie dostępne dla ruchu pieszego, zwężone zostanie jedynie wejście do przejścia podziemnego od strony dworca.

Inwestycja kosztuje blisko 5,2 mln zł.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...