25.05.2024 17:03 6 PM/TTM

Kaletnictwo, kuźnia polowa czy kwas chlebowy jak w XVII wieku. Żywa lekcja historii

Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM

Wejherowo przeniosło się dziś w czasie do średniowiecza. Na ulicy Wałowej odbyła się rekonstrukcja historyczna. Było to kolejne wydarzenie organizowane w ramach tegorocznych Dni Jakuba.

Podczas rekonstrukcji można było wziąć udział z m.in. w pokazie kucia w historycznej kuźni polowej, kaletnictwa, zaplatania sznurków na lucecie czy tworzenia krajek.

Ludzie są bardzo zaciekawieni, zainteresowani tym co tu się dzieje, to jest taka żywa, aktywna lekcja historii. Można zobaczyć szycie, kaletnictwo, kucie i oczywiście jadło dawne między innymi gofry przygotowane na historycznej gofrownicy nożycowej, czy kwas chlebowy taki jak w XVII wieku - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Zdunkowski, prezes stowarzyszenia rekonstrukcji historycznych Tempora Militum.

Jadło dawne przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Orlu.

Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...