25.05.2024 11:34 7 PM

Dar Młodzieży na mieliźnie. 'Podjęto natychmiastowe działania'

fot. Piotr Lewandowski/UMG/archiwium

Po kilkudniowych pracach serwisowych Dar Młodzieży wyszedł w morze z Portu w Gdyni. Żaglowiec utknął na mieliźnie i musiał zostać ściągnięty przez holownik.

Do zdarzenia doszło w piątek (24 maja) w godzinach rannych. Dar Młodzieży wyszedł w morze z macierzystego Portu Gdynia w celu realizacji prób morskich, po przeprowadzonych wcześniej, kilkudniowych pracach serwisowych.

W trakcie prób doszło do zetknięcia się jednostki w części dziobowej na jednej z lokalnych płycizn. W związku z zaistniałą sytuacją podjęto natychmiastowe działania, które umożliwią dalszą kontynuację zaplanowanego rejsu. „Dar Młodzieży” znajduje się na redzie Portu Gdynia, skąd wkrótce wznowi swoją podróż - poinformował mgr inż. kpt. ż.w. Dariusz Jellonnek, Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich - Uniwersytet Morski.

Nikomu nic się nie stało.

Fregata „Dar Młodzieży” to żaglowiec zbudowany w 1982 roku przez Stocznię Gdańską według oryginalnego polskiego projektu, jako jednostka szkoleniowa. Na jego pokładzie realizowany jest program praktyk morskich dla studentów, głównie Wydziału Nawigacyjnego, ale także innych wydziałów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...