25.05.2024 16:00 1 PM/TTM

Tak promują rodzicielstwo zastępcze

Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM

Trwa Tydzień dla Rodzicielstwa Zastępczego, który organizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie. W ramach niego odbył się specjalny mecz, w którym pracownicy PCPR-u zmierzyli się z dziećmi i rodzicami zastępczymi.

Organizacja rodzicielstwa zastępczego to jedno z największych wyzwań, które w ostatnich latach staje przed takimi instytucjami jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie. Dlatego też podejmowane są kolejne działania promujące tą formę pomocy.

W sobotę z okazji Tygodnia Rodzicielstwa Zastępczego odbył się wyjątkowy mecz.

Mecz jest rozgrywany pomiędzy dziećmi w pieczy zastępczej a pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy w Wejherowie - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Małgorzata Bernacka, dyrektor PCPR w Luzinie.

Po meczu odbyło się finałowe rozwinięcie Patchworka - rodzina szyta na miarę, następnie odbyły się gry i animacje dla dzieci, była też strefa gastronomiczna.

Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM Fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...