24.05.2024 15:35 2 Konrad Biskup/TTM/PM

Przez miasto przeszła barwna parada. To dopiero początek świętowania

Fot. Jakub Szumilas/Norda FM

Parada Jakuba Wejhera od lat stanowi integralną część obchodów Dni Jakuba. Tradycyjnie, częścią przemarszu był pochód zabytkowych pojazdów. Społeczność szkolna, wzorem lat ubiegłych, wzbudziła na ulicach miasta spore zainteresowanie.

W Wejherowie odbyła się parada przygotowaną przez młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 4, którego patronem jest Jakub Wejher. Orszak wyruszył o godz. 13:00 spod szkoły przy ul. Inwalidów Wojennych i przeszedł ulicami miasta do pomnika Jakuba Wejhera.

To święto szkoły i początek święta miasta. Co roku dochodzi coś nowego. Pojawia się coraz więcej samochodów, coraz więcej muzyki. Wszystko, co się tu dzisiaj odbywa jest dziełem uczniów pod kierunkiem naszych nauczycieli. Pomysły są ich, jest ich dużo, same oryginalne i fajne pomysły - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Cezary Lewandowski, dyrektor PZS nr 4 w Wejherowie.

Parada na pewno niesie za sobą cel integracyjny i ja zamierzam się integrować z młodzieżą. Kolory, stroje, auta które są już przygotowane robią duże wrażenie - zaznacza Marcin Kaczmarek, starosta powiatu wejherowskiego.

Właściwie obchody dnia Jakuba Wejhera rozpoczynają się w sobotę (25 maja).

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...