21.05.2024 10:00 17 ab

Dni Jakuba Wejhera już w ten weekend w Wejherowie. Sylwia Grzeszczak gwiazdą obchodów

fot. UM Wejherowo

Już w sobotę, 25 maja 2024 r., odbędzie się największe coroczne święto Wejherowa, czyli Dzień Jakuba. Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcji dla mieszkańców nie zabraknie.

W najbliższą sobotę na wejherowskim rynku świętujemy Dzień Jakuba Wejhera. Zapraszamy do wspólnych obchodów, bo jest to przede wszystkim święto mieszkańców. Mam nadzieję, że wszyscy miło spędzimy ten czas – zachęca Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

W tym roku świętowanie 381. urodzin Wejherowa będzie trwało aż cztery dni. Huczne obchody rozpoczną się już w piątek, 24 maja 2024 r., tradycyjną paradą przygotowaną przez młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 4, którego patronem jest właśnie Jakub Wejher. Barwna parada wyruszy o godz. 13 spod szkoły przy ul. Inwalidów Wojennych i przejdzie ulicami miasta do pomnika Jakuba Wejhera.

Z kolei w sobotę, 25 maja, o godz. 18.40 odegraniem hejnału Wejherowa rozpoczną się główne uroczystości związane ze świętowaniem 381. urodzin miasta. O godz. 18.50 zgodnie z tradycją Krzysztof Hildebrandt wręczy nagrody Prezydenta Miasta mieszkańcom, którzy wyróżnili się swoimi osiągnięciami lub działaniami społecznymi na rzecz Wejherowa.

Każdego roku zapraszamy gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które uświetniają to niezwykłe wydarzenie. Na wejherowskiej scenie o godz. 19.30 wystąpi Monika Kitel z zespołem, a tegorocznym gościem urodzinowym podczas Dnia Jakuba będzie Sylwia Grzeszczak. Na scenie wystąpi o godz. 21 – zapowiadają organizatorzy.

W niedzielę, 26 maja, nastąpi część dalsza urodzinowych niespodzianek. O godz. 18 w kościele pw. Św. Trójcy w Wejherowie odbędzie się koncert z okazji zakończenia obchodów 380-lecia miasta Wejherowa oraz jubileuszu 375-lecia parafii pw. Św. Trójcy.

W koncercie wystąpią m.in. Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Żeński Chór Kameralny przy I LO w Kościerzynie, czy Chór Mieszany Cantores Veiherovienses.

W programie znajdą się utwory Anny Rocławskiej-Musiałczyk „Sinfonietta per archi „Mystery” i Ave Generosa, Johna Rottera – Mass of the Children oraz Marka Rocławskiego – Koronacyjny Hymn Uwielbienia.

Na zakończenie obchodów, w poniedziałek, 27 maja, o godz. 18 odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej spektakl charytatywny „Intryga doskonała” w reż. Eweliny Magdziarczyk-Plebanek. Dochód ze spektaklu zostanie przekazany na rzecz Hospicjum pw. Św. Judy Tadeusza.

mat.pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...