23.05.2024 16:00 9 TS

Bratki ponownie trafiły do mieszkańców. W Wejherowie bezpłatnie rozdawali kwiatki

źródło: telewizjatmm.pl/fot. Daniel Zaputowicz

Na pl. Jakuba Wejhera w Wejherowie, 23 maja 2024 roku, zorganizowano po raz trzeci akcję "Przygarnij bratka". Mieszkańcy mogli bezpłatnie otrzymać sadzonkę.

Akcja została zorganizowana we współpracy miasta z EkoFabryką w Wejherowie. Jest to jedno z wielu działań, które wykonywane są w ramach „KLIMATycznie w Wejherowie”.

Bardzo cieszymy się, że te bratki możemy przekazać. Zmieniamy ukwiecenie, które jest w mieście. Żeby nie było tak, że te kwiatki wymieniane na nowe nie traciły swojej możliwości cieszenia innych przekazujemy je naszym mieszkańcom - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Zgodnie z naszą ideą, którą sprzedajmy w EkoFabryce zawsze zastawiamy się, czy nie możemy dać drugiego życia przedmiotom. Ta akcja jest doskonałym przykładem, że nawet bratki mogą je dostać - dodaje Andrzej Gorczycki, prezes EkoFabryki w Wejherowie.

Akcję przeprowadzono na placu Jakuba Wejhera.

Bardzo mi się podoba. Kwiatki nie zmarnują się i jeszcze pocieszą trochę w ogrodzie - mówi Elżbieta z Wejherowa.

Rozdane kwiaty nie tylko zyskały drugie życie, ale akcja uświadomiła mieszkańcom jak ważna jest ochrona środowiska i zmiana nawyków, jakie każdy z nas może wykonać, aby ochronić klimat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...