21.05.2024 09:00 0 TS

W Lęborku po raz trzeci nie wybrali starosty

źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Po raz trzeci w Lęborku nie został wybrany starosta. Dwóch kandydatów na to stanowisko ponownie otrzymało po tyle samo głosów. A jeden głos był nieważny.

Powiedzenie 'do trzech razy sztuka' nie sprawdziło się w przypadku obrad Rady Powiatu Lęborskiego w nowej kadencji 2024 - 2029. Podczas sesji w poniedziałek, 20 maja 2024 roku, po raz trzeci nie udało się wybrać starosty. Poniedziałkowe obrady były dokończeniem inauguracyjnej sesji z 7 maja, która została przerwana oraz jej kontynuacji z 14 maja.

Ponownie zgłoszono kandydatury Alicji Zajączkowskiej (KO) i Tomasz Litwina (Czas na Zmiany). I tak jak w poprzednich tajnych głosowaniach kandydaci otrzymali po dziewięć głosów, a jeden głos tym razem był nieważny (poprzednio jedna osoba wstrzymała się od głosowania).

Takie głosowanie nie będzie odbywać się w nieskończoność. Mówią o tym przepisy. A dokładnie ustawa o samorządzie powiatowym. Jeżeli rada powiatu w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów nie dokona wyboru zarządu w liczbie od 3 do 5 osób, w tym starostę i wicestarostę, rada ulega rozwiązaniu z mocy prawa.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...