21.05.2024 07:00 4 oprac. ab

VIII Wielki Spływ Kajakowy. Ruszyły zapisy

fot. TTM

Już 22 czerwca 2024 r. odbędzie się VIII Wielki Spływ Kajaków. Zapisy już się rozpoczęły.

VIII Wielki Spływ Kajakowy organizowany jest w oparciu o przedsięwzięcie strategiczne „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. Start - przystań nad jeziorem Orle, a meta - przystań kajakowa w Wejherowie przy ul. Ofiar Piaśnicy.

Poprzednie spływy to rzeki Wisła, Radunia, Brda, Nogat, Wda, Wierzyca i Motława. Tegoroczny spływ został zaplanowany na rzece Reda. Każdy z kajakarzy otrzyma pakiet startowy oraz gadżety przygotowane przez współorganizatorów spływu.

Na zakończenie spływu dla jego uczestników organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje na słodko i słono, na ciepło i zimno z muzyką w tle. Nad bezpieczeństwem uczestników na wodzie czuwać będą ratownicy Tczewskiego WOPR – zapewniają organizatorzy

Udział w spływie jest odpłatny - wpisowe wynosi 38 zł od osoby. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizacja spływu zostanie przełożona na dzień 29 czerwca 2024r. Takiego scenariusza nie zakładamy.

Celem wydarzenia jest integracja środowiska wodniackiego, promocja regionu, popularyzacja turystyki kajakowej na terenie województwa pomorskiego. Każdy z minionych spływów cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników! Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie. Zapraszamy doświadczonych kajakarzy, amatorów i rodziny z dziećmi – zachęcają organizatorzy.

Zapisy rozpoczęły się w poniedziałek, 20 maja, o godz. 10. Szczegóły na stronie www.e-kajakowo.pl.

mat. pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...