20.05.2024 13:00 5 oprac. ab / UM Wejherowo

W Wodnych Ogrodach rozmawiali o zaletach uprawiania nordic walking

fot. UM Wejherowo

W sobotę, 18 maja 2024 r., w Wodnych Ogrodach w Wejherowie odbyła się V Konferencja Naukowo Dydaktyczna „Energia nordic walking”. Podczas spotkania poruszono m.in. wiele (pozytywnych) aspektów uprawiania tej aktywności sportowej, a organizatorem całego wydarzenia była Polska Federacja nordic walking.

W trakcie konferencji prezes Polskiej Federacji nordic walking, Olgierd Bojke przedstawił historię NW w Polsce z uwzględnieniem rywalizacji sportowej w tej kategorii, a także rozwoju ścieżek NW na Pomorzu, szczególnie w Wejherowie i powiecie wejherowskim.

Prezes podkreślił, że polska federacja jest organizacją, która jako pierwsza w świecie wprowadziła cykl sportowej rywalizacji w nordic walking we wszystkich kategoriach wiekowych. Wcześniej bowiem sport ten na "zachodzie" był uważany jedynie za formę aktywności fizycznej dla emerytów.

Chodząc z kijkami oczyszczamy umysł, poprawiamy wszystkie funkcje życiowe organizmu m.in. fizyczne, krążeniowe i metaboliczne. Dzięki wyzwalanym energiom, w tym także tej społecznej, zachodzą pozytywne zmiany w całym organizmie. Ludzie uprawiający nordic walking pomimo różnych traum, chorób i kontuzji, potrafią się mobilizować i pokonywać te wszystkie niedogodnościmówił Olgierd Bojke.

Podczas całego wydarzenia nie zabrakło też wielu innych wykładów. Rozmawiano m.in. o kryzysie energetycznym w organizmie i jego wpływie na zdrowie człowieka w XXI wieku, kontroli procesu treningowego z zastosowaniem systemu SPOT, czy sile woli w dążeniu do osiągnięć sportowych.

W dalszej części konferencji prezes PFNW Olgierd Bojke omówił nowe metody nauczania nordic walking i formułę zawodów Family CUP. Natomiast Marian Drewa, sędzia główny PFNW, wspólnie z trenerką Anną Kuryłek poprowadzili warsztaty dotyczące m.in. aqua new walking plus.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...