20.05.2024 12:00 11 ab / KMP Sopot

Wypadek na przejściu dla pieszych. 91-latek potrącił seniorkę na pasach

zdjęcie ilustracyjne / pexels

91-latek kierując samochodem miał nie ustąpić pierwszeństwa 76-letniej kobiecie i potrącić ją na przejściu dla pieszych. Seniorka z podejrzeniem złamania kości w nogach trafiła do szpitala.

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę ok. godz. 18 na jednym z przejść dla pieszych w Sopocie. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez kierowcę samochodu na ul. Jana z Kolna.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 91-letni sopocianin kierując samochodem nie ustąpił pierwszeństwa 76-letniej pieszej wchodzącej na oznakowane przejście dla pieszych i ją potrącił. W wyniku tego zdarzenia piesza doznała obrażeń i z podejrzeniem złamania kości w nogach trafiła do szpitala – informuje podkom. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie

Pracujący na miejscu policjanci wykonali m.in. oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną. Sprawdzili też trzeźwość uczestników zdarzenia i ustalili, że byli trzeźwi.

Ponadto mundurowi elektronicznie zatrzymali oni prawo jazdy 91-latkowi. Czynności w sprawie cały czas trwają i funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i szczególną ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Szczególna ostrożność to podstawa zasad prawa o ruchu drogowym. To czasami zdjęcie nogi z gazu, czasami uważniejsze obserwowanie otoczenia, a czasami zwiększenie uwagi i dostosowanie zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze. Szczególna ostrożność to przede wszystkim rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy też, że obok nas są inni uczestnicy ruchu, zwłaszcza piesi, których nie chroni żadna karoseria – przypominają policjanci.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...