17.05.2024 10:00 14 TS

Przetarg na terminal zbożowy w Gdańsku odwołany

źródło: pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk odwołał przetarg na dzierżawę terenu. Miał tam powstać głębokowodny agroterminal zbożowy. ZMPG nie podał przyczyny swojej decyzji.

Jak podała 'Rzeczpospolita' to już kolejne odwołanie przetargu na terminal zbożowy. Najpierw unieważniono przetarg na terminal w Gdyni. W przypadku Gdyni na dzierżawę terminala zbożowego nie zgodziło się Ministerstwo Infrastruktury. Resort poinformowało tym w komunikacie w mediach społecznościowych.

Podjęliśmy decyzję, że nie wyrażamy zgody na dzierżawę terminala zbożowego w Gdyni w obecnej formule przetargowej. Decyzja została podjęta w celu zapewnienia bezpieczeństwa państwa. Opinie, na podstawie których zapadła, mają charakter niejawny, dlatego ministerstwo stanowiska nie uzasadnia - czytamy w komunikacie z końca marca 2024 roku.

Dwa miesiące później pojawiła się druga informacja o odwołaniu przetargu na terminal zbożowy, tym razem w Gdańsku. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk poinformował, że przetarg nr 1/SRH/2024 na oddanie w najem zabudowanej nieruchomości gruntowej o powierzchni 239,5 tys. m kw. zlokalizowanej w Gdańsku został przez ZMPG 'odwołany bez podania przyczyn'.

Zły czas dla budowy terminali w Polskich Portach. Najpierw unieważniony przetarg na Terminal BTZ w Gdyni, dziś odwołany przetarg na głębokowodny Agroterminal w Gdańsku. W naszym kraju to chyba tylko pomniki umiemy budować - napisał na X (dawny Twitter) Przemysław Błażejewski, broker w BST Brokers, największej polskiej firmie brokerskiej z branży zbożowej.

Jak zauważa 'Rzeczpospolita' Polsce wyrasta konkurencja. 'Rz' podaje, że na wrzesień zaplanowano uroczyste otwarcie nowego terminala głębokowodnego w Niemczech.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...