16.05.2024 15:00 3 ab

Jedna z najstarszych pomorzanek obchodziła urodziny

Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Jedna z najstarszych mieszkanek województwa pomorskiego obchodziła kolejne urodziny i to jakie. Stanisława Opalińska 10 maja 2024 r. świętowała imponującą, bo 108. rocznicę. Z tej okazji na najstarszą mieszkankę Gdańska czekało wiele atrakcji.

Koncert muzyki poważnej i mniej poważnej, występy artystyczne, tłumy gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele gdańskich władz samorządowych, tort, kwiaty, pokazy iluzjonisty - to niektóre z atrakcji wyjątkowych urodzin gdańszczanki pani Stanisławy – czytamy na stronie Urzędu Miasta Gdańsk.

Stanisława Opalińska urodziła się 1916 roku w Ostrowiu pod Przemyślem, jako jedna z czterech córek Karoliny i Stefana. Jej tata był kolejarzem, a mama zajmowała się domem.

W czasie wojny pani Stanisława przebywała Niemczech. Później wróciła do Przemyśla, a stamtąd przeniosła się do Gdańska, w którym została już na stałe. Obecnie jest rezydentką DPS-u Polanki, w którym mieszka od 2012 r.

Jest przesympatyczną osobą, cały czas aktywną, bardzo lubi żartować. Dzień rozpoczyna od udziału w ćwiczeniach gimnastycznych i uczestniczy we wszystkich naszych zajęciach do obiadu. Umysł ma sprawny, dużo pamięta, wspomina dawne czasy, rozmyśla. To dla mnie przywilej, że mogłam poznać panią Stanisławę, dbać o jej dobrostan, chociaż muszę przyznać, że nie znam osoby w tym wieku w tak dobrej kondycji. Jest też lubiana przez innych mieszkańców DPS, jesteśmy dla niej jak rodzina – podkreśla Danuta Podogrodzka-​Oleńko, dyrektorka DPS Polanki w Gdańsku Oliwie.

A jak jest przepis solenizantki na długowieczność? - Nie wychodzić nigdy za mąż - śmieje się pani Stanisława.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...