16.05.2024 12:00 2 ab / KMP Gdynia

Podpalił wiatę i samochody. Wpadł w ręce mundurowych

fot. KMP Gdynia

Miał podpalić wiatę śmietnikową w pobliżu, której znajdowało się pięć zaparkowanych aut. Narobił łącznie strat na blisko 200 tysięcy złotych. Podejrzany o podpalenie 43-latek wpadł już w ręce policjantów.

Policjanci od 29 kwietnia 2024 r. pracowali nad sprawą podpalenia wiaty śmietnikowej przy ul. Rdestowej w Gdyni. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że mogło dojść do celowego podpalenia - mówi mł.asp. Marek Kobiałko, Oficer Prasowy KMP Gdynia.

W wyniku tego zdarzenia spłonęła nie tylko wspomniana wiata. W jej pobliżu znajdowało się pięć zaparkowanych aut, które zostały uszkodzone przez rozprzestrzeniający się płomień.

Straty na szkodę osób pokrzywdzonych szacuje się na kwotę 186 tys. zł. Na miejscu pożaru pracowali śledczy, biegły z zakresu pożarnictwa oraz technik kryminalistyki. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Kryminalni sprawdzili zapis z monitoringu i pracowali nad zatrzymaniem podpalacza – informuje rzecznik KMP Gdynia.

We wtorek, 14 maja 2024 r., policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Zatrzymany usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny o losie 43-latka zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...